2016-04-29

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku
Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.

Apie pelno tenkančio vienai akcijai koeficientą

 
Trumpai ir aiškiai apie vieną iš svarbiausių bazinių rodiklių naudojamų investavimo tikslams. Video yra apie pelno tenkančio vienai akcijai koeficientą. Pelnas tenkantis vienai akcijai (EPS, earnings per share) parodo kiek vienai akcijai tenka pelno. Video rodo, kaip jis paskaičiuojamas ir kaip gali būti naudojamas. Norintiems paskaičiuoti šį dydį siūlome naudotis šia skaičiuokle: Pelno tenkančio vienai akcijai koeficientas
 
 
EPS (pelnas tenkantis akcijai) dydis naudojamas įvertinti įmonės vertybinius popierius, o būtent akcijas, bei palyginti su kitų įmonių EPS rodikliais. Pelnas yra vienas iš svarbiausių, jei ne svarbiausias, įmonės veiklos rodiklių, o EPS parodo kiek įmonė uždirbo pelno jos savininkams. Tpdėl šis rodiklis yra vienas labiausiai investitorių sekamų rodiklių. Rodiklį naudinga paskaičiuoti kuomet norima priimti sprendimą į kurią įmonę investuoti. Toks procesas šiame video ir parodytas. Svarbu atkreipti dėmesį į du dalykus. Pirma, tai kad iš įmonės grynojo pelno yra atimami dividendai (dividends). Tai daroma todėl, kad jie priklauso esamam akcijos savinikui ir naujas savininkas įsigijęs akcijas gaus tik sekančių metų dividendus. Naujojo akcijos savininko nuosavybėje lieka ta pelno dalis kuri paliekama įmonėje išmokėjus dividendus. Antra momentas, gal ne tiek svarbus, yra tai kad skirtingų įmonių nominali akcijos vertė gali skirtis, kaip gali skirtis ir kaina kurią teks už šias akcijas sumokėti rinkoje. Todėl vien EPS dydžio, priimant sprendimą kokias akcijas pirkti, nepakanka. Praktikoje EPS naudojamas skaičiuojant kitus išvestinius finansinius rodiklius. Taigi atminkime iš pelno reikia atimti dividendus, o nustatant akcijų kiekį vertinti tik tas kurios yra apyvartoje (shares outstanding). Rodiklio paskaičiavimo formulė paprasta pelnas minus dividendai ir gautas rezultatas padalinamas iš akcijų esančių apyvartoje skaičiaus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Krepšelis
Krepšelis tuščias