Akcijos tikrosios vertės koeficientas (konsevatyvi versija)

Akcijos tikrosios vertės koeficientas (Price book value ratio) reikalingas tam ,kas sužinoti, kaip rinka vertina įmonės akcijas. Jis lengvai suprantamas, kadangi parodo kiek rinkoje reiktų sumokėti už vieną įmonės nuosavo kapitalo eurą. Tai svarbu ketinant investuoti į įmonės akcijas, taip pat naudinga ir esamam įmonės bendrasavininkui sekti kaip kinta šio rodiklio reikšmė, kadangi tai parodo kaip sėkmingai (ar nesėkmingai) jis yra investavęs. Verta žinoti, kad šis rodiklis turi ir konservatyvią paskaičiavimo versiją (kurią rasite čia: Akcijos tikrosios vertės koeficientas (P/BV)). Duomenys šiam rodikliui paskaičiuoti randami įmonės balansinėje ataskaitoje ir vertybinių popierių rinkos informaciniuose pranešimuose.
 
Sunku pasakyti kokia konkreti reikšmė yra gera ar bloga, tačiau galima vadovautis šia bendra taisyklę, kad žema rodiklio reikšmė gali rodyti, kad įmonės akcijos yra neįvertintos ir atvirkščiai aukšta reikšmė gali rodyti, kad įmonės akcijos yra pervertintos.
 

Akcijos tikrosios vertės koeficiento reikšmė 0.56 rodo, kad vienas įmonės nuosavo kapitalo litas rinkoje vertinamas 56 centais.
 
 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.