Akcijos tikrosios vertės koeficientas (konsevatyvi versija)

Akcijos tikrosios vertės koeficientas (Price book value ratio) reikalingas tam ,kas sužinoti, kaip rinka vertina įmonės akcijas. Jis lengvai suprantamas, kadangi parodo kiek rinkoje reiktų sumokėti už vieną įmonės nuosavo kapitalo eurą. Tai svarbu ketinant investuoti į įmonės akcijas, taip pat naudinga ir esamam įmonės bendrasavininkui sekti kaip kinta šio rodiklio reikšmė, kadangi tai parodo kaip sėkmingai (ar nesėkmingai) jis yra investavęs. Verta žinoti, kad šis rodiklis turi ir konservatyvią paskaičiavimo versiją (kurią rasite čia: Akcijos tikrosios vertės koeficientas (P/BV)). Duomenys šiam rodikliui paskaičiuoti randami įmonės balansinėje ataskaitoje ir vertybinių popierių rinkos informaciniuose pranešimuose.
 
Sunku pasakyti kokia konkreti reikšmė yra gera ar bloga, tačiau galima vadovautis šia bendra taisyklę, kad žema rodiklio reikšmė gali rodyti, kad įmonės akcijos yra neįvertintos ir atvirkščiai aukšta reikšmė gali rodyti, kad įmonės akcijos yra pervertintos.
 

Akcijos tikrosios vertės koeficiento reikšmė 0.56 rodo, kad vienas įmonės nuosavo kapitalo litas rinkoje vertinamas 56 centais.
 
 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.