Įmonės vertė (EV)

Įmonės vertė (Enterprise value) tai dydis kuris naudojamas siekiant įvertinti įmonės, kaip vientiso objekto, vertę, o tai yra svarbu kuomet siekiama įsigyti visą įmonę. Tam, kad suskaičiuoti įmonės vertę reikia žinoti jos kapitalizaciją, skolas ir pinigus (pinigai ir jų ekvivalentai). Formulę rasite žemiau. Matome, kad šis būdas ne toks tiesmukiškas įmonės kainos apskaičiavimo atvejas negu kuomet turime įmonės kapitalizacijos dydį. Jis apima daugiau sudedamųjų elementų reikalingų apskaičiuoti dydį. Norime atkreipti dėmesį, kad apskaičiuojant įmonės vertę nereikia atimti mažumos dalies ar įmonės privilegijuotųjų akcijų.
 
Kaip jau sakėme įmonės vertė dažnai pasiskaičiuojama perkant visą įmonė ir akivaizdu, kad jinai palyginama su ta kaina kurią užsiprašo įmonės savininkai. Visgi visada reikia turėti galvoje, kad ši kaina yra teorinė ir praktikoje vien ją vadovautis negalima. Būtina vertinti ir kitas aplinkybes, kurių šios kainos paskaičiavimas neapima.
 
 
Aukščiau pateiktame pavyzdyje mes apskaičiavome, kad kuomet įmonės kapitalizacija lygi 112500000 eurų, skolos apskaitomos 850000 eurais,  pinigų (jų ekvivalentų) įmonė turi už 75000 eurus, įmonės vertė lygi 120250000 eurų.
 
 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.