Įmonės vertės ir EBITDA santykis (EV multiple)

Įmonės vertės ir EBITDA santykis (Enterprise value multiple). Koeficientas parodo, kiek investuotojas pasirengęs sumokėti už vieną įmonės uždirbtą EBITDA eurą ir paskaičiuojamas kaip santykis tarp įmonės vertės ir EBITDA dydžio.  Įmones vertės dydį galite paskaičiuoti čia (Įmonės vertė). Taip pat įmonės vertė dar naudojama paskaičiuojant tokius rodiklius kaip įmonės vertės ir pardavimų santykis (EV / Sales) bei  įmonės vertės ir EBIT santykis.
 
Įmonės vertės ir EBIDTA santykio koeficientas angliškai vadinamas trumpiau, tik EV multiple, populiarus ir naudingas įrankis skirtas investicijų analitikams. Raidės EV (enterprise value) verčiama kaip įmonės vertė. Dažniausiai jis naudojamas kartu su įmonės vertės rodikliu, tai ir suprantama, kadangi jo nežinant įmonės vertės nepavyks suskaičiuoti. Rodiklis palygina teorinę įmonės pirkimo vertę su jos EBITDA pelno dydžiu, kitaip pasakius, pinigai kuriuos pasiryžęs sumokėti įmonės pirkėjas palyginami su įmonės sugeneruojamu EBITDA pelnu. Kartais įmonės vertė dar lyginama ir su įmonės pardavimų apimtimi, tai EV / Sales rodiklis.

Pirkėjui šis dydis parodo kiek laiko truks uždirbti (uždarbis primename paskaičiuojamas kaip EBITDA pelnas) sumą lygią sumai kuria jis ketina sumokėti už įmonę. Tai svarbu priimant sprendimą pirkti ar nepirkti įmonę. Žinoma tai tik vienas iš daugelio momentų, kurie vertinami priimant tokį sprendimą. Vien juo pasitikėti tikrai neverta. Jeigu šį rodiklį norime lyginti su kitų įmonių analogišku rodiklių, geriau tai daryti su tos pačios šakos įmonėmis.
 

Aukščiau pateiktame pavyzdyje mes apskaičiavome, kad kuomet įmonės kapitalizacija lygi 1825000 eurų, o EBITDA pelnas siekia 1840000 eurus, tai praktiškai per vienus metus (0.99 metų) bus uždirbtas EBITDA pelnas lygus įmonės vertei.
 
 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.