Akcijos buhalterinės vertės koeficientas (BVPS)

Akcijos buhalterinės vertės koeficientas (Book value of equity per share, BV, BVPS)  palygina įmonės akcijų skaičių su įmonėje apskaitomu nuosavo kapitalo dydžiu. Kitaip pasakius parodo kiek vienai akcijai tenka nuosavo kapitalo. Rodiklis naudingas įmonės akcininkams kurie žinodami jį lengvai galis nustatyti kokia įmonės nuosavybės dalis litais priklauso jiems. Lygiai taip pat investuotojas gali paskaičiuoti kokia įmonės nuosavo kapitalo dalis litais teks jam. Žinoma apskaitinė nuosavybės vertė yra daugiau teorinė nei praktinė (be to priklauso nuo įmonės apskaitininkų / buhalterių gebėjimų teisingai atlikti savo darbą), bet tikrai šį skaičių verta žinoti. Naudinga, o ir įdomu, šį koeficientą pavyzdžiui palyginti akcijos rinkos kaina. Vertinant akcijų vertę būtina naudotis ir kitais rodikliais kurie naudojami šiam tikslui.
 
 
Aukščiau pateiktame pavyzdyje mes apskaičiavome, kad įmonė kurios nuosavas kapitalas 200000 eurų, o akcijų skaičius yra 1500 vienetų, vienai akcijai tenka 133 (133.33) eurai nuosavo kapitalo.
 
 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.