Akcijos rinkos kainos ir grynojo pelno koeficientas (P/E)

Akcijos rinkos kainos ir grynojo pelno koeficientas (Price to earnings ratio, P/E) populiarus rodiklis ir ne veltui. Šis rodiklis palygina kiek akcijai tenka grynojo įmonės pelno, o vienas iš pagrindinių investuotojų siekis ir yra pelnas, tame tarpe ir grynasis, kadangi iš jo įmonė turi teisę skirti dividendus. Rodiklis gali būti paskaičiuotas dviem būdais. Pirmas – kapitalizacija dalinama iš grynojo pelno, antras kuomet akcijos rinkos kainą daliname iš vienai akcijai tenkančio grynojo pelno. Investuotojas pagal šį rodiklį gali paskaičiuoti (bent jau pagal ankstesnius periodus) kiek galėtų jo vienas investuotas litas uždirbti grynojo pelno.
 
Aukštesnė  P/E rodiklio reikšmė gali reikšti, kad investuotojai tiki įmonės ateitimi, bei tolimesniu įmonės pelno augimu,  todėl sutinka mokėti šiuo požiūriu už akcijas daugiau. Ir atvirkščiai žemesnė šio rodiklio reikšmė atspindi rinkos abejones sėkminga įmonės veikla. Šį rodiklį verta palyginti su kitų įmonių rodikliu. Taip pat šis rodiklis naudojamas ir prognozuojant būsimą investicijų rezultatą.
 
 
Kuomet įmonės grynasis pelnas 45000 eurų, o jos kapitalizacija 112500 eurai, koeficiento reikšmė yra 2.50, kas rodo, kad potencialus investuotojas už vieną įmonės grynojo pelno eurą sutinka sumokėti 2.50 euro (įsigydamas rinkoje akcijas).
 
 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.