Veiklos pelnas arba pelnas prieš palūkanas ir mokesčius (EBIT)

Veiklos pelnas arba pelnas prieš palūkanas ir mokesčius (EBIT) tai vienas iš dažniausiai įmonės finansų analizėje naudojamų dydžių. Dydis artimas ir grynajam pelnui ir pelnui prieš apmokestinimą. Nuo grynojo pelno jį skiria du elementai: pelno mokestis ir palūkanų sąnaudos. Nuo pelno iki apmokestinimo skiria tik vienas elementas - palūkanų sąnaudos. Taigi norint suskaičiuoti EBIT reikia prie grynojo pelno pridėti pelno mokestį ir palūkanų sąnaudas arba prie pelno iki apmokestinimo pridėti palūkanų sąnaudas.
 
Rodiklis populiarus, kadangi skaitoma, kad jis parodo pagrindinės įmonės veiklos pelną, kadangi yra eliminuoti du faktoriai, kurie su šia veikla nėra tiesiogiai susiję, tai pelno mokesčio dydis (valstybės finansų įrankis) ir palūkanų sąnaudos (įmonės savininkų pasirinkimas). Tokiu būdu galima lyginti skirtingų įmonių pelningumą, neatsižvelgiant šiuos veiksnius. Reikia žinoti, kad ne visada veiklos pelnas yra tapatinamas su EBIT (veiklos pelnas arba pelnas prieš palūkanas ir mokesčius), bet taip yra labai dažnai. Taip pat skaičiuojant EBIT dydį, pasitaiko, vietoje palūkanų sąnaudų, imamas finansinės veiklos rezultatas (šis dydis lengviau randamas įmonės ataskaitose).
 
 


 

 

 
{jcomments on}

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.