EBITDA pelningumo koeficientas

Pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA margin) pelningumo koeficientas arba trumpiau EBITDA pelningumas tai rodiklis kuris apskaičiuojamas padalinant EBITDA pelno dydį iš pardavimų (net sales, revenue) apimties. Trumpai apie EBITDA pelną rasite čia: Pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) . Jis greta EBIT ir EBT pelningumo rodiklių yra populiarus pelningumą apibūdinantis rodiklis. Jeigu bendrasis pelningumas (gross margin) pateikia įmonės veiklos pelningumą atsiribojant nuo netiesioginių išlaidų, tai EBITDA pelningumas jau skaičiuojamas su daugeliu iš jų, ir tokiu būdu parodo pilnesnį įmonės veiklos pelningumą. Kadangi skaičiuojant EBITDA pelningumą yra eliminuojami elementai, kurie nėra tiesiogiai įtakoti įmonės veiklos pobūdžio, tai šis rodiklis yra labai populiarus dydis tarp asmenų užsiimančių prekyba vertybiniais popieriais. EBITDA pelningumas jiems leidžia palyginti įmones veikiančias skirtingose šakose ir skirtingose šalyse, o kadangi amortizacija ir nusidėvėjimas skaičiuojant rodiklį nėra imami domėn, tai šio rodiklio reikšmę iš dalies galimą vertinti ir kaip veiklos pinigų srautų pelningumą. Šie faktoriai ir lemia kad EBITDA margin yra toks populiarus tarp finansų maklerių, analitikų ir kitų.
 

Norintiems sužinoti daugiau apie EBITDA siūlome užeiti čia (ebitda ebit ir ebt

Vertinant EBITDA pelningumą, kaip ir daugelį kitų pelningumo rodiklių, galioja taisyklė, kad kuo rodiklio reikšmė yra didesnė tuo geriau. Rodiklis įdomus ne tik potencialiems investitoriams ar įmonės veiklos analitikams, jis svarbus ir įmonės kreditoriams, kadangi žinodami jį pastarieji gali vertinti ar įmonė bus pajėgi su jais atsiskaityti, žinoma jiems labai svarbus ir absoliutus įmonės EBITDA pelno dydis.
 

 
Pateiktame pavyzdyje matome, kad įmonė kurios pardavimai 4’171’00 eurai ir kuri uždirbo 737‘900 eurus EBIDTA pelno turi 17.7% EBITDA pelningumą (EBITDA margin), kitaip sakant kiekvienas įmonės pardavimų litas atneša 18 centų EBITDA pelno.
 
 


 

 

 
{jcomments on}

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.