- Paskelbtas Pelningumo rodikliai
- Skaityti 31218 kartai
- šrifto dydis sumažinti šrifto dydį padidinti šrifto dydį
- Spausdinti
- El.paštas
Veiklos pelningumo koeficientas (EBIT margin)
Veiklos pelno arba pelno prieš palūkanas ir mokesčius (Operting profit ratio, EBIT margin) pelningumo koeficientas arba trumpiau EBIT pelningumas tai rodiklis, kuris apskaičiuojamas padalinant EBIT pelno dydį iš pardavimų (net sales, revenue) apimties. Trumpai apie EBIT pelną rasite čia: Veiklos pelnas arba pelnas prieš palūkanas ir mokesčius (EBIT) . Šalia EBITDA ir EBT pelningumo rodiklių, tai populiarus įmonės pelningumą apibūdinantis dydis. Jeigu bendrasis pelningumas (gross margin) pateikia įmonės veiklos pelningumą atsiribojant nuo netiesioginių išlaidų, tai EBIT pelningumas parodo įmonės veiklos pelningumo lygį, ne veltui šis koeficientas dar vadinamas ir veiklos pelningumu (operating profit). Čia dažniau naudojame EBIT pelningumo pavadinimą, kadangi jis leidžia iš karto sieti su artimais pagal prasmę kitais pelningumo rodikliais. Veiklos pelningumo rodiklis dažnai naudojamas vertinant įmonės vadovybės veiklos efektyvumą. Jeigu EBITDA pelningumą populiaru lyginti su kitų įmonių analogišku rodiklių, tai EBIT pelningumas lyginamas ir su kitu įmonių analogišku pelningumo rodikliu, tačiau taip pat dažnai stebima ir jo dinamika įmonėje. Jeigu jei šnekame apie rodiklių lyginimą tarp įmonių reikia atkreipti dėmesį, kad EBIT rodiklius siūloma lyginti tos pačios šakos įmonių tarpe. EBIT pelningumui tinka taisyklė, kad kuo rodiklio reikšmė yra didesnė tuo geriau. Rodiklis įdomus ne tik įmonės veiklos analitikams bet ir potencialiems investitoriams.
Pateiktame pavyzdyje matome, kad įmonė kurios pardavimai 4’171’00 eurai ir kuri uždirbo 579‘300 eurus EBIT pelno turi 13.9% EBIT arba veiklos pelningumą, kitaip sakant kiekvienas įmonės pardavimų euras atneša 14 centų EBIT arba veiklos pelno.
Pelningmo rodikliai: ► Pelnas prieš apmokestinimą, ► Veiklos pelnas arba pelnas prieš palūkanas ir mokesčius, ► Pelnas prieš palūkanas,mokesčius,nusidėvėjimą bei amortizaciją, ► Bendrasis pelningumo koeficientas, ► EBITDA pelningumo koeficientas, ► Pelningumo prieš apmokestinimą koeficientas, ► Grynasis pelningumo koeficientas, ► Efektyvi pelno mokesčio norma, ► Turto pelningumo rodiklis, ► Veiklos pelnas tenkantis turtui, ► Nuosavo kapitalo pelningumo rodiklis, ► Investicijų pelningumo rodiklis, ► Pastovaus kapitalo pelningumo rodiklis, ► Pelnas tenkantis ilgalaikei skolai.
{jcomments on}
Palikite komentarą
Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.