Pinigų ciklas


Prašome užpildyti laukelius mėlynuose rėmeliuose
Atsargų apyvartumas, dienomis
Pirkėjų įsiskolinimo apyvartumas, dienomis
Skolų tiekejams apyvartumas, dienomis
Pinigų ciklas, dienomis


Apyvartumo rodikliai (Activity Ratios, Efficiency Ratios), dar vadinami veiklos ar veiklos efektyvumo rodikliais, parodo kaip greitai turto ar įsipareigojimų rodiklis padaro pilną apyvartą (dažniausiai lyginama su pardavimais ar pardavimų savikaina). Apyvartumas skaičiuojamas kartais (kaip taisyklė per metus), taip pat dažnai dienomis. Rodiklį įtakoją veiklos dydžio apimtis ir pardavimo-realizavimo greitis.

Pinigų ciklas (Cash cycle) dar ir grynųjų pinigų ciklas parodo kiek laiko dienomis praeina nuo prekių (paslaugų, žaliavų) įsigijimo iki jų pardavimo. Jeigu turime konkrečią informaciją apie apmokėjimo terminus, tai šis dydis parodo laiką nuo apmokėjimo už prekes (paslaugas, žaliavas) iki pinigų įplaukų už parduodas prekes (palslaugas). Rodiklis paskaičiuojamas prie atsargų apyvartumo dienomis pridedant pirkėjų apyvartumą dienomis ir iš gauto dydžio atimant skolų tiekėjams apyvartumą dienomis.  Paskaičiuoti šiuos dydžius galite, sekdami nuorodas:

Suskaičiuoti daugiau finansinių rodiklių bei analizuoti gautus rezultatus galite naudodami sudėtingesnes skaičiuokles. Jų sąrašą rasite čia.

Apyvartumo rodikliai: Ilglaikio turto apyvartumas; Nuosavo kapitalo apyvartumas; Pardavimai tenkantys vienam darbuotojuiPirkėjų skolų apyvartumasAtsargų apyvartumas; Atsargų apyvartumas dienomis; Debitorinio įsiskolinimo apyvartumas; Pirkėjų įsiskolinimo dienomis apyvartumas; Skolų tiekėjams apyvartumo dienomis koeficientas; Turto apyvartumas; Apyvartinio kapitalo apyvartumas

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.