Balansinė įmonės vertė


Prašome užpildyti laukelius mėlynuose rėmeliuose
Turtas
Įsipareigojimai ir skolos
Balansinė vertė (BV)

Investiciniai rodikliai (Investor Ratios, Capital Market Ratios) dar vadinami rinkos vertės ar kapitalo rinkos rodikliais parodo kiek įmonė vertinga kaip nuosavybės / investavimo objektas.

Balansinė įmonės vertė (Book value, BV) dar ir balansine verte ar buhalterine vete, parodo skirtumą tarp dviejų svarbių finansinių kategorijų. Vertė apskačiuojama kaip skirtumas tarp viso įmonės turto (assets) ir visų įmonės įsipareigojimų ir skolų. Faktiškai galima būtų sakyti, kad tai įmonės nuosavas kapitalas (equity). Tačiau skaičiuojant balansinę vertę vertinamas tik tas turtas kuris gali būti parduotas. Pavyzdžiui konservatyvi šio dydžio paskaičiavimo versija numato, kad nematerialuas turto nėra vertinmas. BV svarbus, kadangi jis naudojamas skaičiuojant tokį svarbų  investicinį rodikli, kaip akcijos buhalterinės vertės koeficientas (Book value of equity per share).

Suskaičiuoti daugiau finansinių rodiklių bei analizuoti gautus rezultatus galite naudodami sudėtingesnes skaičiuokles. Jų sąrašą rasite čia.

Investiciniai rodikliai: Dividendų padengimo rodiklis; Vienos akcijos pelno augimo keoficientas; Veiklos pinigų srauto tenkančio vienai akcijai koeficientas; Pelno tenkančio vienai akcijai koeficientas; PEG (P/E pelno augimo) rodiklis; Akcijos tikrosios vertės koeficientas; Įmonės vertės ir pardavimų santykio koeficientas; Įmonės vertės ir EBITDA santykis; Įmonės vertės ir EBIT santykis; Įmonės vertė; Įmonės kapitalizacija arba įmonės rinkos vertė; Dividendų tenkančių vienai akcijai koeficientas; Dividendų pelningumo koeficientas; Dividendų išmokėjimo koeficientas; Akcijos kainos ir pinigų srautų koeficientas; Akcijos buhalterinė vertė; Akcijos tikroji vertė; Akcijos rinkos kainos ir grynojo pelno koeficientas (P/E); Akcijos rinkos kainos ir pardavimo pajamų koeficientas (P/S)

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.