Svorio matų konverteris

Svorio vienetų skaičiuoklė skirta įvairių svorio skaičiavimo vienetų dydžių konvertavimui tarpusavyje.

SVORIO VIENETŲ SKAIČIUOKLĖ

Konvertuojamas svorio vnt.
Konvertuojamo svorio vnt dydis
Miligramai (mg)
Gramai (g)
Kilogramai (kg)
Tonos (t)
Tonos (JK long ton)
Tonos (JAV short ton)
Granai (gr)
Uncijos (oz)
Svarai (lb)
Stonai (st)
 

Kasdieniniame gyvenime vartodami sąvoką „svoris“ dažniausiai turime omenyje „masę“ ir jos matavimo vienetus. O iš tiesų, fizikinis dydis „svoris“ apibūdina gravitacinės jėgos dydį, kuriuo žemė (ar kita planeta) veikia objektą. Pagrindinis svorio matavimo vienetas yra Niutonas. Tačiau aukščiau esančioje skaičiuoklėje visgi yra pateikti objekto masę matuojantys vienetai, bet mes juos vadinsime svorio matavimo vienetais, nes nemokslinėje aplinkoje tokiu pavadinimu juos suprasti paprasčiau.

Norėdami konvertuoti norimą svorio matavimo vienetą, skaičiuoklės pirmoje eilutėje („Konvertuojamas svorio vnt.“) pasirinkite svorio matavimo vienetą, kurio reikšmę jau žinote ir, kurį ketinate konvertuoti į kitus skaičiuoklėje pateiktus svorio vienetus, o antroje eilutėje („Konvertuojamo svorio vnt. dydis“) įvesti pasirinkto vieneto reikšmę. Taip akimirksniu sužinosite kiek svarų sudaro vieną kilogramą, ar kiek gramų yra vienoje uncijoje. Taip pat galėsite prisiminti gerai žinomų svorio matavimo vienetų konversijas: miligramai į gramus, tonos į kilogramus, gramai į kilogramus ir t.t.

Dažniausiai svorio (masės) matų skaičiuoklėje naudojami matavimo vienetai

Gramas
Metrinės sistemos matavimo vienetas lygus 0.001 kilogramui. Gramai yra dažnai naudojamas svorio matavimo vienetas. Pavyzdžiui maisto ruošimo pramonėje gramais įvardinamas ingridientų, reikalingų tam tikram patiekalui paruošti, svoris. Gramo simbolis – g.

Kilogramas
Pagrindinis SI sistemos masės matavimo vienetas. Matuojant objektų masę, kilogramas yra plačiausiai naudojamas matavimo vienetas. Pvz.: kilogramais matuojama žmogaus masė (svoris). Kilogramas žymimas simboliu – kg.

Svaras
UK, JAV ir kitose anglakalbėse šalyse naudojamas masės matavimo vienetas. Svaras lygus 0.45359237 kilogramui arba sudaro 2.20462234 dalis viename kilograme. Svaro žymėjimo simbolis – lb.

Uncija
Imperinės sistemos svorio matavimo vienetas. Uncija yra lygi 1/16 svaro arba sudaro 0.0283495 kilogramo dalis. Uncijos simbolis – oz.

Besinaudojant svorio (masės) matų skaičiuokle (svorio (masės) matų konverteriu) Jus gali sudominti žemiau pateikta informacija

Svorio matų vienetai uncija ir svaras pateikti lietuviu kalba. Tačiau naudojantis informacija internete ar kitur, labai dažnai juos rasime pateiktus anglų kalba ir žinoma jie bus rašomi kitaip.

Tai verta žinoti. Uncija angliškai ounce ir trumpinama kaip oz, svaras angliškai pound ir trumpinama kaip lb. Tiesa mes pateikiame pavadinimą stone (angliškai), lietuviškai kartais verčiamas kaip akmens svaras (stone pound). Stone trumpinamas kaip st.

Naudinga žinoti, kad akmuo (stone) tai 12 svarų (pound), o svaras (pound) tai 16 uncijų (ounce). Priklausomybės būtų tokios:

1 akmuo = 14 svarų = 224 uncijos
1 svaras = 16 uncijų

Šie svorio mato vienetai (tiksliau juos būtų vadinti masės) naudojami Jungtinėse Amerikos Valstijose, taip pat populiarūs Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje ir Airijoje. Jie vadinami avoirdupois, pavadinimas kilęs iš prancūzų kalbos avoir de pois, ką galima būtų versti kaip kad prekės parduodamos pasveriant.

Rekomenduojamos skaičiuoklės:
 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.