Tūrio matų konverteris

Tūrio vienetų skaičiuoklė skirta įvairių tūrio skaičiavimo vienetų dydžių konvertavimui tarpusavyje.

TŪRIO VIENETŲ SKAIČIUOKLĖ

Konvertuojamas tūrio vnt.
Konvertuojamo tūrio vnt. dydis
Kubiniai centimetrai (cm³)
Kubiniai metrai (m³)
Kubines pėdos (ft³)
Galonai (gal) (JK)
Galonai (gal) (JAV)
Kubiniai coliai (in³)
Mililitrai (ml)
Litrai (l)
Kubiniai jardai (yd³)
Bareliai (nafta) (bbl)
 

Tūris – tai trimatėje erdvėje esančios medžiagos matuojamos tūrio matavimo vienetais kiekybinis įvetinimas. Pagrindinis SI sistemos tūrio matavimo vienetas yra kūbinis metras, kuris žymimas simboliu m³. Tūrio vienetais dažniausiai matuojamos skysčio pavidalu esančios medžiagos tačiau yra ir išimčiu. Pavyzdžiui tūrio vienetais gali būti matuojamas įvairių talpyklų tūris (kuprinės, šaldytuvo, automobilio bagažinės tūris ir pan.).

Aukščiau esančioje skaičiuoklėje pateikti dažniausiai praktikoje naudojami tūrio matavimo vienetai, kuriuos palyginti tarpusavyje galėsite skaičiuoklės pirmoje eilutėje („Konvertuojamas tūrio vnt.“) pasirinkę tūrio matavimo vienetą, kurio reikšmę jau žinote ir, kurį ketinate konvertuoti į kitus skaičiuoklėje pateiktus tūrio vienetus, o antroje eilutėje („Konvertuojamo tūrio vnt. dydis“) įvedę pasirinkto vieneto reikšmę. Taip greitai galėsite paversti mililitrus į litrus, litrus į galonus, sužinoti kiek naftos barelių sudaro vieną kūbinį metrą bei tarpusavyje konvertuoti kitus skaičiuoklėje pateiktus tūrio matavimo vienetus.

Dažniausiai tūrio (masės) matų skaičiuoklėje naudojami matavimo vienetai

Kūbinis metras
Tai pagrindinis SI sistemos tūrio matavimo vienetas, kurio simbolis yra m³. Kūbinis metras vaizduojamas kaip geometrinė figūra kūbas, kurios visos kraštinės yra lygios vieno metro (1m) ilgiui.kubiniai metrais dažniausiai matuojamos skystą pavidalą turinčio medžiagos, tačiau praktikoje pasitaiko ir kitokių pavyzdžių. Pavyzdžiui kūbiniais metrais yra matuojamas statybinės medienos kiekis.

Litras
Tūrio matavimo vienetas, kuris yra žymimas simboliu l. Vienas litras sudaro 0.001 kūbinio metro arba yra lygus 1000 kūbinių centimetrų. Litrai praktikoje naudojami labai dažnai. Litrais matuojame į automobilius pilamą kurą, namuose sunaudotą vandens kiekį, įvairių talpyklų talpinamą tūrį ir pan.

Mililitras
Tai dar vienas nesisteminis tūrio matavimo vienetas. Mililitrai dažniausiai yra konvertuojami į litrus ir yra žymimi simboliu ml. Vienas mililitras sudaro 0.001 litro arba 1l yra lygus 1000ml. Kaip ir litrai, mililitrai taip pat yra gana dažnai naudojami kasdieniniame gyvenime ivairių praktikoje naudojamų medžiagų tūriui išmatuoti. Mililitrai naudojami farmacijos pramonėje, dažniausiai skystu pavidalu gaminamu farmacinių preparatų tūriui pažymėti. Taip pat naudojami ir maisto ruošime nurodant atitinkamo ingridiento kiekį.

Galonas
Imperinės sistemos tūrio matavimo vienetas, žymimas trumpiniu gal. Galonai dažniausiai naudojami skysčiams matuoti. Valstybėse (UK, JAV, Australija), kur šis tūrio matavimo vienetas yra plačiai naudojamas, galonais matuojamas kuro kiekis ar įvairių skysčio pavidalą turinčių maisto produktų tūris (pienas, sultys ir t.t).

Rekomenduojamos skaičiuoklės:
 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.