PVM skaičiuoklė


Ši skaičiuoklė, skirta PVM dydžio ir prekės ar paslaugos kainos su PVM arba be PVM suskaičiavimui.

PVM SKAIČIUOKLĖ

PVM, %
PVM skaičiavimas
Kaina, Eur
PVM dydis, Eur
Kaina su PVM, Eur
Kaina be PVM, Eur
 

PVM dydis

Tai mokestis, kurį nuo parduotų prekių ar paslaugų kainos į valstybės biudžetą turi sumokėti kiekvienas Lietuvos respublikoje PVM mokėtoju registruotas ūkio subjektas.

PVM mokėtojas

Lietuvoje PVM mokėtojais registruojami fiziniai bei juridiniai asmenys LR vykdantys įvairaus pobūdžio ekonominę veiklą. Tiesa, šio mokesčio mokėtoju išskirtiniais atvejais gali būti ir asmenys neužsiimantys ekonomine veikla bei LR juridinio asmens statuso neturintys kolektyvinio investavimo subjektai, kurių veiklos forma yra investicinis fondas.

PVM tarifai

Lietuvos respublikoje šiuo metu taikomi keturi PVM tarifai. Standartinis 21%, lengvatiniai 9% bei 5% bei 0% tarifas. Daugumai prekių ir paslaugų yra taikomas 21% PVM tarifas. Lengvatiniais bei nuliniu tarifu apmokestinamos prekės ir paslaugos nurodytos LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatyme.

PVM apskaičiavimas

PVM apskaičiuojamas formulėje naudojant procentinį dydį (PVM tarifą), kurį nustato šalies politinis organas bei prekių ar paslaugų kainą, kurią kiekvienas ūkio subjektas nustato savarankiškai. Norint suskaičiuoti prekės ar paslaugos kainą su PVM reikia kainą be PVM padauginti iš tai prekių ar paslaugų grupei taikomo PVM tarifo plius 1. PVZ.: x*(1+tarifas), kur x=prekės/paslaugos kaina be PVM. Atitinkamai norint suskaičiuoti kainos dydį be PVM reikia kainą su PVM padalinti iš 1 plius PVM tarifo dydis. PVZ.: x/(1+tarifas), kur x=prekės/paslaugos kaina su PVM. žinodami prekės/paslaugos kaina be ir su PVM nesunkiai apskaičiuosite ir patį PVM dydį. Supaprastintam kainos be PVM, kainos su PVM bei PVM dydžio skaičiavimui kviečiame naudotis jūsų patogumui sukurta Auditum PVM skaičiuokle.

Išsamesnį PVM sąvokos aprašymą rasite straipsnyje "PVM. Kas tai ir kam jis naudojamas?".Rekomenduojamos skaičiuoklės:
 
Daugiau šioje kategorijoje: PVM. Kas tai ir kam jis naudojamas? »

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.