Reikiamo kalorijų kiekio skaičiuoklė


Prašome užpildyti laukelius mėlynuose rėmeliuose

REIKIAMO KALORIJŲ KIEKIO SKAIČIUOKLĖ

Pasirinkite lytį
Pasirinkite gyvenimo būdą
Įveskite svorį (kilogramai)
Įveskite ūgį (centimetrai)
Įveskite amžių (metai)
Kalorijų kiekis reikalingas palaikyti jūsų svorį

Pasirinkimų ir skaičių paaiškinimai
Nepaisant sudėtingo pavadinimo ši skaičiuoklė, tai įdomus ir naudingas įrankis kurio pagalba paskaičiuojama kiek Jūsų organizmui reikia gauti kalorijų per dieną. Praktiškai tai galima būtų pavadinti rekomenduotino kalorijų kiekio skaičiuokle. Skaičiavimai atliekami panaudojant bazinės medžiagų apykaitos formulę kuri atsižvelgia į tokius faktorius kaip ūgis, svoris, lytis ir amžius. Apskaičiavus bazinį kalorijų kiekį jis koreguojamas atsižvelgiama į fizinio aktyvumo lygio faktorių. Šis kalorijų kiekis yra naudinga, tačiau ne absoliuti, informacija ir naudojama tik bendram įvertinimui kiek vis gi Jums reikia sunaudoti kalorijų. Šios skaičiuoklės pradžia galima būtų laikyti 1918 metais pasirodžiusią Harris – Benedict formulę, kuri susiejo tokius faktorius, kaip ūgis, svoris (masė) ir amžius, taigi netruks bus šimtmetis.  1984 metais ši formulė buvo, taip sakant „apgreidinta“  atsižvelgiant į naujausius tyrimus. Tačiau 1990 metais sukurta nauja BMR paskaičiavimo Mifflin-St Jeor formulė , kurią mes ir taikome šioje skaičiuoklėje.

Tam, kad gautume naudingesnę informaciją paskaičiuotas BMR kiekis yra koreguojamas atsižvelgiant į žmogaus fizinį aktyvumą. Priklausomai nuo fizinio krūvio paskaičiuotas kalorijų kiekis dauginamas iš koeficiento.

Pati Mifflin-St Jeor formulė atrodo sekančiai:

BMR =(10*svoris)+(6.25*ūgis)-(5*amžius)

Tiesa gautas rezultatas didinamas 5 kalorijomis tuo atveju jei Jūs vyras ir mažinamas 161 kalorija kitu atveju. Žemiau Jūs matote koeficientus kuriais didinamas BMR atsižvelgiant nuo pasirinkto krūvio.  Svoris (masė) skaičiuojamas kilogramais, ūgis centimetrais, o amžius metais.

kaloriju kiekio skaiciuokle
Rekomenduojamos skaičiuoklės:

Kūno masės indeksas
Kūno riebalų kiekis
KMI vaikams ir paaugliams

Daugiau šioje kategorijoje: « Kūno masės indeksas Kūno riebalų kiekis »

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.