2015-07-30
Mes siūlome
Online paslaugos

Hostingas Serveriai.lt

Dedikuoti.lt serveriai

Profesionalus hostingas

Skolos - nuosavybės koeficientas


Nuosavas kapitalas
Skolos1
Skolos - nuosavybės koeficientas

 

Mokumo rodikliai (Solvency Ratios) plačiau nei likvidumo rodikliai leidžia spręsti apie įmonės trumpalaikio ir ilgalaikio mokumo galimybes. Dažnai naudojami yra šie mokumo rodikliai: bendrasis mokumo (debt-to-equity), skolos - nuosavybės (debt-to-equity), įsiskolinimo (debt-to-asset) ir manevringumo. Skirtumas tarp mokumo ir likvidumo rodiklių yra tas, kad likvidumo rodikliai vertina tik trumpalaikius įsispareigojimus ir trumaplaikį turtą. Mokumas - Įmonės sugebėjimas grąžinti skolas, suėjus jų mokėjimo terminui. Nemokia laikoma įmonė, kuri nesugeba sumokėti kreditoriams, teikiantiems prekes ir paslaugas skolon.
 
Skolos - nuosavybės koeficientas (debt-to-equity ratio), dar vadinamas ir finansinės priklausomybės koeficientu, parodo kiek 1-nam nuosavo kapitalo litui tenka skolų. Šis rodiklis taip pat naudojamas kaip kapitalo struktūros ir finansinio sverto grupės rodiklis. Šiuo atveju priešingai nei bendrojo mokumo rodiklio atveju, kuo šio rodiklio reikšmė didesnė, tuo įmonės padėtis mokumo atžvilgiu blogesnė.
 
Rodiklio reikšmė aplink 0.5 laikoma normalia (t.y. pusė finansavimo šaltinių yra skolinti), tačiau priklausomai nuo ūkio šakos reikšmė gali būti interpretuojama skirtingai.
 
1 Viso mokėtinos sumos ir įsipareigojimai.

Šį bei kitus finansinius rodiklius galėsite lengvai paskaičiuoti įsigiję mūsų metinių finansinių rezultatų analizės sistemą Auditum Ratio 100. Tai padaryti galite čia

Rodiklio skaičiavimo formulę ir paaiškinimus anglų kalba galite surasti paspaudę nuorodą debt to equity ratio definition.

Mokumo rodikliai: Bendrasis mokumas; Įsiskolinimas; Manevringumas


 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas