Individualios veiklos skaičiuoklė 2024

Ši skaičiuoklė skirta individualiai dirbančių asmenų veiklos mokesčių ir rezultatų suskaičiavimui.
 

INDIVIDUALIOS VEIKLOS SKAIČIUOKLĖ Melsvu rėmeliu pažymėtuose laukeliuose nurodykite savo individualios veiklos duomenis.

Mokestiniai metai
Mokestinis periodas
Gautos pajamos, Eur
Ar gavote pajamų ES, EEE, DAIS?
Gautos pajamos ES, EEE, DAIS, Eur
Sąnaudų metodas
Faktinės sąnaudos, Eur
Ar esate draustas PSD?
Papildoma įmoka pensijos kaupimui
Ar gaunate pensiją?
Ar galite nemokėti VSD ir PSD?
Sumokėtas VSD, Eur
Sumokėtas PSD, Eur

Rodyti papildomus duomenis

Įmokos Sodrai+

Priskaičiuota VSD, Eur
Sumokėta VSD, Eur
Mokėti VSD, Eur (įmokų kodai)
Priskaičiuota PSD, Eur
Sumokėta PSD, Eur
Mokėti PSD, Eur (įmokų kodai)

Įmokos VMI+

Apmokestinamas pelnas, Eur
Gyventojo pajamų mokestis 15%, Eur
Pajamų mokesčio kreditas, Eur
Mokėti GPM, Eur (įmokų kodai)

Veiklos rezultatai

Viso mokesčių suma, Eur
Mokestinė našta (nuo gautų pajamų), %
Grynasis pelnas, Eur

Palyginimas pagal sanaudų metodą

Naudingesnis variantas (lyginant pelną), Eur
Grynasis pelnas 30% nuo pajamų atveju, Eur
Naudingesnis variantas (lyginant mokesčius), Eur
Mokesčių suma 30% nuo pajamų atveju, Eur
 

Įmokų kodai ir surenkamosios sąskaitos

VSD Įmokos kodai (Sodra)

Jums reikia sumokėti VSD, Eur

 

Įmokos rūšis Įmokos kodas
Einamosios įmokos 444
Delspinigiai 444
Baudos 444

PSD Įmokos kodai (Sodra)

Jums reikia sumokėti PSD, Eur

 

Įmokos rūšis Įmokos kodas
Einamosios įmokos 444
Praėjusių metų pajamų ir įsiskolinimo sumokėjimas. Einamosios įmokos 444
Praėjusių metų pajamų ir įsiskolinimo sumokėjimas. Delspinigiai 444
Praėjusių metų pajamų ir įsiskolinimo sumokėjimas. Baudos 444
 

GPM Įmokos kodai (VMI)

Jums reikia sumokėti GPM, Eur

 

Įmokos rūšis Įmokos kodas
Mokamas nuolatinio Lietuvos gyventojo 1441

Surenkamosios sąskaitos

Bankas Sąskaitos nr.

Sodra LT777300010129002656

VMI LT247300010112394300

Sodra LT337044060007740589

VMI LT057044060007887175

Sodra LT584010042403495020

VMI LT744010051001324763

Sodra LT027180300000690001

VMI LT327180000000141038

VMI LT427230000000120025

Sodra LT617290000000691020

VMI LT787290000000130151

 

Individualios veiklos skaičiuoklės (IDV skaičiuoklės) pasirinkimų paaiškinimai:

Mokestiniai metai – individualios veiklos vykdymo kalendoriniai metai.

Mokestinis periodas – veiklos laikotarpis per kalendorinius metus mėnesiais, nuo kurio priklauso priskaičiuojamų įmokų ir mokesčių dydžiai.

Gautos pajamos – visos per nurodytą laikotarpį gautos pajamos iš veiklos, kurių dydis naudojamas įmokų ir mokesčių dydžio apskaičiavimui.

Ar gavote pajamų ES, EEE, DAIS? – atsakymo variantą „Taip“ reikia rinktis, jei Europos sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) arba valstybėse, su kuriomis LR sudariusi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartys (DAIS), gavote pajamų ir tose valstybėse mokėjote pajamų mokestį.

Gautos pajamos ES, EEE, DAIS – pajamos iš veiklos nurodytų regionų valstybėse, nuo kurių tose valstybėse mokėjote pajamų mokestį. Šitas pajamų dydis turi būti įtrauktas į sumą nurodytą eilutėje „Gautos pajamos“.

Sąnaudų metodas – sudaro galimybę pasirinkti įmokų ir mokesčių dydžio apskaičiavime naudojamų sąnaudų dydį. Pasirinkus 30% nuo pajamų variantą, skaičiuoklė apskaičiuos ir naudos skaičiavimuose sąnaudų dydį sudarantį 30% nuo Gautų pajamų eilutėje įvesto skaičiaus. Pasirinkus variantą Faktinės, skaičiuoklėje atsidarys nauja eilutė "Faktinės sąnaudos", kurioje reikia įrašyti apskaitytų ir dokumentais pagrįstų faktinių sąnaudų dydį.

Svarbu – pasirinkus variantą Faktinės bei įvedus jų dydį, skaičiuoklė įvertins, kuris sąnaudų metodas naudingesnis ir rezultatus parodys papildomoje lentelėje "Palyginimas pagal sąnaudų metodą". Naudingesnis variantas skaičiuojamas palyginant du rodiklius: grynąjį pelną ir mokesčių sumą.

Ar esate draustas PSD – reikia pasirinkti atsakymą "Taip", jeigu esate apdraustas Privalomu sveikatos draudimu, jeigu nesate – pasirenkamas variantas "Ne". Nuo pasirinkimo priklausys priskaičiuojamų PSD įmokų dydis.

Ar gaunate pensiją – skaičiuoklė siūlo variantą "Ne", tačiau jei gaunate senatvės, netekto darbingumo ar šalpos pensiją reikia pasirinkti atsakymą "Taip", kuris leis pritaikyti nulinius PSD ir VSD įmokų dydžius.

Papildoma įmoka pensijos kaupimui – skaičiuoklės siūlomas 0% įmokų tarifas paliekamas, jei papildomai nekaupiate II-os pakopos pensijų fonde. Jei papildomame pensijų kaupime dalyvaujate, reikia pasirinkti 3% įmokų tarifą. Papildomai pensijai sumokėta įmokų dalis mažins priskaičiuotų įmokų ir mokesčių dydžius.

Ar galite nemokėti VSD ir PSD – variantą "Taip" galima pasirinkti tik tuo atveju, jeigu individualią veiklą vykdote pirmus kalendorinius metus. Jeigu nesate papildomai draustas privalomuoju sveikatos draudimu, PSD įmokas sumokėti vis tiek turėsite.

Sumokėtas VSD – reikia įrašyti faktiškai per laikotarpį sumokėtų Valstybinio socialinio draudimo įmokų dydį.

Sumokėtas PSD – reikia įrašyti faktiškai per laikotarpį sumokėtų Privalomo sveikatos draudimo įmokų dydį.

Individualios veiklos skaičiuoklė 2025 bus publikuojama tada, kai bus parengti 2025 metais galiosiantys mokesčių tarifai.

Daugiau šioje kategorijoje: Individualios veiklos skaičiuoklė 2021 »

8 komentarai

 • Auditum
  Auditum 2024 m. gegužės 20 d., Pirmadienis 06:54 Komentaro nuoroda

  Sveiki, Lilija,
  Taip, jeigu ilgiau kaip dešimties metų laikotarpyje savarankišką veiklą (IDV, žemės ūkio veikla ar verslo liudijimas) vykdote pirmą kartą, skaičiuoklės eilutėje “Ar galite nemokėti VSD ir PSD?” pasirinkus variantą „Taip“, VSD ir PSD įmokos nebus skaičiuojamos ir už pirmus veiklos metus šių įmokų mokėti jums nereikės. Antrais veiklos metais ši lengvata nebegalios ir jūs privalėsite mokėti visus mokesčius.
  Dėl PSD taip pat viską supratote teisingai. Jeigu IDV yra vienintelis jūsų pajamų šaltinis minimalų PSD mokėti vistiek reikės.
  Vis tik norėčiau atkreipti jūsų dėmesį į faktą, kad nusprendusi už pirmus veiklos metus VSD įmokų nemokėti jūs prarandate galimybę šiam laikotarpiui kaupti stažą senatvės pensijai bei gauti ligos, motinystės ar vaiko priežiūros išmokas.
  Jeigu nuspręstumėte šios lengvatos atsisakyti ir jau pirmais IDV vykdymo metais mokėti VSD įmokas jūs privalote apie tai informuoti Sodrą pateikiant laisvos formos prašymą, kuriame turite nurodyti, kad nesinaudosite pirmųjų metų lengvata ir pageidaujate mokėti VSDĮ.
  Eilutėje „Mokestinė našta (nuo gautų pajamų), %” nurodyta kokią dalį procentais nuo jūsų gautų pajamų sudaro priskaičiuoti mokesčiai. Ši eilutė skirta tiems, kas analizuoja vykdomos veiklos rezultatus. Visos mokėtinų mokesčių sumos, kurios yra suskaičiuotos remiantis jūsų nurodytais kriterijais pateiktos lentelėse esančiose po skaičiuokle “Įmokų kodai ir surenkamosios sąskaitos”. Ten rasite info kiek, kokiu įmokos kodu ir kam turite sumokėti jums priskaičiuotus mokesčius. Taip pat rasite ir surenkamąsias sąskaitas kur reikia pervestis priskaičiuotas sumas. Sėkmės!

  Pranešti
 • Lilija Siaura
  Lilija Siaura 2024 m. gegužės 18 d., Šeštadienis 17:27 Komentaro nuoroda

  Laba diena!
  Nuo birželio 1 dienos žadu pradėti IDV pagal pažymą. Iki šiol nekada nevykdžiau IDV. Ar teisingai supratau, kad pirmus veiklos metus neturėsiu mokėti VSD? Tik PSD 64,50, nes nekur ne dirbu? O kaip su II pakopos pensijos kaupimo mokesčiais? Taip pat mokėti nereikia? Ir dar nesupratau skaičioklėje vienos eilutės: mokestinė našta (nuo gautų pajamų). As turiu sumokėti dar papildomus mokesčius? Kokius? Galvojau, kad pelnas skaičiojamas taip: pajamos-mokesčiai.
  Pagarbiai
  Lilija

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2024 m. kovo 7 d., Ketvirtadienis 09:01 Komentaro nuoroda

  Sveiki, Marina,
  Taip, jeigu IDV vykdote pirmus metus, o anksčiau niekada nevykdėte nei IDV, nei žemės ūkio veiklos ar nebuvote įsigijusi verslo liudijimo jūs turite teisę už pirmus veiklos metus mokesčių (VSD ir PSD) Sodrai nemokėti. Išimtis yra dėl PSD. Jeigu asmuo vykdantis IDV nėra draustas PSD, šias įmokas (6.98% nuo MMA) kiekvieną mėnesį jis vistiek privalo mokėti. Jūsų atveju to daryti nereikia, nes už jus tai daro darbdavys su kuriuo esate pasirašiusi darbo sutartį.
  Antrais veiklos metais visus mokesčius nuo apmokestinamųjų pajamų mokėti turėsite. Jūsų darbas pagal darbo sutartį tam įtakos neturės, nes tiek PSD, tiek VSD yra skaičiuojami pagal tarifus nuo apmokestinamųjų pajamų. Jie nėra fiksuoti dydžiai. Tai reiškia, kad mokesčius už pajamas, kurias gavote kaip samdoma darbuotoja už jus sumoka darbdavys, o mokesčius už pajamas, kurias gavote iš individualios veiklos turite mokėti pati.
  Privalumai vykdant IDV papildomai dirbti samdomą darbą yra tokie:
  Iš IDV veiklos gaunant mažesnes nei MMA pajamas per mėnesį PSD mokate tik nuo gautųjų apmokestinamųjų pajamų. Jeigu samdomo darbo nedirbtumėte, minimalų PSD Sodrai kas mėnesį vistiek turėtumėte mokėti.
  Dingsta prievolė kiekvieną mėnesį mokėti PSD, nes tai už jus daro darbdavys. Vykdant tik IDV ir norint naudotis nemokamomis gydymo paslaugomis, minimalų PSD (6.98% nuo MMA) kiekvieną mėnesį mokėti būtina.
  Sėkmės!

  Pranešti
 • Marinam
  Marinam 2024 m. kovo 6 d., Trečiadienis 20:21 Komentaro nuoroda

  Sveiki, vykdau individualią veiklą-ar teisingai suprantu, kad pirmus metus galiu nemokėti VSD ir PSD.
  PSD yra mokamos nes dirbu dar pagal darbo sutartį. Sakykite prašau kai metai praeis turėsiu mokėti VSD ir PSD? Ar jeigu dirbu pagal darbo sutartį tik VSD? Nes PSD yra mokamos. Skaičiuoklė rodo mokėti VSD ir PSD.

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2023 m. kovo 10 d., Penktadienis 14:41 Komentaro nuoroda

  Sveiki, Regina,
  Jeigu teisingai supratome Jūs rašote apie bendrą Sodros įmokų tarifų sumą (VSD + PSD). Jeigu taip tai Jūs esate teisi, šių tarifų suma yra lygi 19.5%. Atskirai VSD tarifas - 12.52% ir jis yra skaičiuojamas nuo 90% apmokestinamų pajamų dydžio. Jeigu jūs papildomai kaupiate pensiją II pakopos pensijų fonde VSD tarifo dydis atitinkamai padidės pensijos kaupimo procento dydžiu (nuo 2023 metų lieka tik 3%). Tiek VSD, tiek PSD įmokų tarifai jau keletą metų nekinta, todėl mūsų skaičiuoklėje jie yra atitinkamai VSD - 12.52%, PSD - 6.98%.
  Svarbu paminėti, kad nevisada VSD įmokos dydis yra skaičiuojamas 90% apmokestinamųjų pajamų padauginus iš VSD tarifo. Yra keletas scenarijų kuomet VSD įmokos skaičiavimo formulė kinta, todėl rekomenduojame pildant IDV skaičiuoklę būti atidiems.

  Pranešti
 • Regina Sun
  Regina Sun 2023 m. kovo 9 d., Ketvirtadienis 13:25 Komentaro nuoroda

  Laba diena, o ar naujoje skaičiuoklėje pritaikytas naujas VSD tarifas nuo 2023 sausio 1-os dienos 19,5 % no 90 % apmokestinamųjų pajamų?

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2023 m. kovo 1 d., Trečiadienis 20:40 Komentaro nuoroda

  Sveiki, Gvidai,

  Taip, jūs esate teisus. Sodros įmokų kodus pakeisti mes pamiršome. Dėkojame už pastabą ir atsiprašome jeigu suklaidinome. Klaidą pataisėme :).

  Pranešti
 • Gvidas
  Gvidas 2023 m. vasario 27 d., Pirmadienis 07:10 Komentaro nuoroda

  Sveiki,
  ar PSD ir VSD įmokų kodas "Individualios veiklos skaičiuoklėje 2023" neturėtų būti 444 ?

  Pranešti

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.