Atlyginimo skaičiuoklė 2024

Ši algos skaičiuoklė skirta darbo užmokesčio ir mokesčių skaičiavimui nuo 2024-01-01.

ATLYGINIMO SKAIČIUOKLĖ

Atlyginimo dydis, €
Darbo sutarties rūšis
Darbovietė
Papildoma įmoka pensijos kaupimui
Speciali darbingumo grupė
Taikyti Sodros "grindis"
Darbdavio įmokos Sodrai grupė
Pilietybė

REZULTATAI

Taikytinas NPD (Pritaikytas NPD) {{toMoney(r[$index].tnpd)}}
Atlyginimas ant popieriaus {{toMoney(r[$index].value)}}
Atlyginimas į rankas {{toMoney(r[$index].cash)}}
Darbo vietos kaina darbdaviui {{toMoney(r[$index].alld)}}

Darbuotojo mokesčiai

GPM - 20.00% {{toMoney(r[$index].gpm)}}
PSD - 6.98% {{toMoney(r[$index].psd)}}
VSD - 12.52% {{toMoney(r[$index].vsd)}}
Papildoma įmoka pensijos kaupimui {{toMoney(r[$index].ai)}}

Darbdavio mokesčiai

Įmoka Sodrai {{toMoney(r[$index].ds)}}
Sodros "grindys" {{toMoney(r[$index].sthreshold)}}

Darbdavio mokesčių detalizavimas-

Įmoka į Garantinį fondą {{toMoney(r[$index].gf)}}
Įmoka į Ilgalaikio darbo išmokų fondą {{toMoney(r[$index].idif)}}
Įmoka Nedarbo ir nelaimingų atsitikimų draudimui {{toMoney(r[$index].ndif)}}
Darbdavio mokesčiai - PSD {{toMoney(r[$index].dpsd)}}
Darbdavio mokesčiai - VSD {{toMoney(r[$index].dvsd)}}
Darbdavio mokesčiai - Viso {{toMoney(r[$index].allm)}}

Reikia sumokėti-

Mokesčių inspekcijai (VMI). Įmokos kodas - 1311 {{toMoney(r[$index].gpm)}}
Sodrai. Įmokos kodas - 252 {{toMoney(r[$index].alls)}}
Darbuotojui {{toMoney(r[$index].cash)}}

Kaip keisis atlyginimo skaičiuoklė 2024 metais

2024 metais darbo užmokesčio skaičiavimo algoritmas nekis. Tačiau mokesčių tarifų skaičiavimo formulėse naudojami dydžiai ir koeficientai kaip ir kasmet bus kiti. Taigi, kas keisis ir kaip šie pakeitimai įtakos jūsų atlyginimus.

Neapmokestinamas pajamų dydis (NPD): 2024 metais šis dydis augs ~20% ir pasieks 747 eurų ribą. Svarbu priminti, kad NPD padidėjimu džiaugtis galės tik tie dirbantieji, kurių atlyginimas prieš mokesčių atskaitymą bus nedidesnis nei 2167 Eur. Didesnį atlyginimą „ant popieriaus“ uždirbančių asmenų NPD skaičiavimo formulėje naudojami dydžiai nesikeis.

NPD specialiai darbingumo grupei priskirtiems asmenims: 30-55% darbingumo grupei priskirtų asmenų NPD 2024 metais padidės ~ 12,14% ir augs iki 1057 Eur., o 0-25% darbingumą turintiems dirbantiesiems bus taikomas ~13,05% didesni NPD ir pasieks 1127 Eur ribą.

Minimali mėnesinė alga (MMA): 2024 metais MMA kils 10% iki 924 Eur prieš mokesčius. Tai reikš, kad asmuo per mėnesį uždirbantis minimalią algą galės 100% pasinaudoti pajamų mokesčio lengvata (NPD) ir jo atlyginimas į rankas 2024 metais sieks 708,42 Eur. Arba 75,22 Eur daugiau nei buvo 2023 metais.

Minimalus valandinis atlygis (MVA): MVA 2024 metais taip pat augs ~ 10% iki 5,56 Eur.

Skaičiuoklės eilučių paaiškinimai

Atlyginimo dydis

Tai už kalendorinį mėnesį apskaičiuojamas ir priklausomai nuo darbuotojo pageidavimo (vieną arba du kartus per mėnesį) išmokamas darbo užmokestis. Atlyginimo dydis apskaičiuojamas vadovaujantis darbo sutartimi bei darbovietėje veikiančia darbo apmokėjimo ir skatinimo sistema.

Atlyginimas ant popieriaus

Tai prieš mokesčius ir kitas įstatymais reguliuojamas išskaitas apskaičiuoto darbo užmokesčio suma.

Atlyginimas į rankas

Tai darbo užmokesčio suma išmokama atskaičius darbdavio sumokamus darbuotojo mokesčius ir privalomas arba pageidaujamas išskaitas iš brutto atlyginimo.

Darbo sutarties rūšis

Tai darbdavio ir darbuotojo darbo santykius apibrėžiantis darbo sutarties variantas. Mokesčių ir įmokų dydžiui, o tai reiškia ir išmokamam atlyginimui į rankas, įtaką daro neterminuotos ir terminuotos darbo sutarties rūšys.

Darbovietė

Tai verslo subjektas, kurio darbo santykius su darbuotoju apibrėžia darbo sutartis. Pagrindinės ir nepagrindinės darbovietės sąvokos naudojamos parodyti kur darbuotojo atlygio apskaičiavime bus naudojamas Neapmokestinamas pajamų dydis (NPD). Apskaičiuojant atlyginimo į rankas dydį nurodyti taikyti NPD galima tik vienoje darbovietėje (pagrindinėje).

Papildoma įmoka pensijos kaupimui

Tai procentinis dydis (tarifas), kuris naudojamas apskaičiuoti pinigų sumą pervedamą į II pakopos pensijų fondą. Darbuotojas gali pasirinkti kaupimui palaipsniui arba maksimaliam kaupimui priskirtusįmokos dydžius (tarifus). Pensijos kaupimą skatina ir valstybė, pervesdama papildomas įmokas už pensiją kaupiantį asmenį.

Sodros „grindys“

Sodros „grindys“ užtikrina mažai uždirbantiems gyventojams didesnes socialinio draudimo išmokas bei didesnę pensiją. Kai darbuotojo atlyginimas yra mažesnis nei patvirtinta minimali mėnesio alga (MMA), darbdavys privalo sumokėti ne tik draudėjo, bet ir apdraustojo socialinio draudimo įmokas nuo sumos ne mažesnės nei MMA.

Speciali darbingumo grupė

Tai sveikatos sutrikimų turintiems gyventojams priskirta darbingumo grupė. Tokiems darbuotojams priklausomai nuo nustatyto sumažėjusio darbingumo lygio yra taikomas padidintas Neapmokestinamas pajamų dydis (NPD). Taip pat papildomai yra suteikiamos kitos lengvatos.

Darbdavio įmokų Sodrai grupė

Tai sąrašas įmokų pagal nustatytus įmokų tarifus, kurias moka įmonė drausdama savo darbuotojus ir užtikrindama jiems išmokų gavimą nelaimingų atsitikimų, profesinių ligų, nedarbo atvejais. Įmokų grupės tarifo dydžiai daro įtaką tik darbdavio mokamoms įmokoms ir darbo vietos kainai. Tai lengva patikrinti naudojantis Atlyginimų palyginimo skaičiuokle.

Pilietybė

Užsieniečiai Lietuvoje dirbantys pagal darbo sutartį ir turintys darbo vizą neturi prievolės mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Kai įmonėje dirbančio užsieniečio atlyginimas yra mažesnis nei patvirtinta minimali mėnesio alga (MMA), skirtingai nei Lietuvos piliečiams darbdavys taip pat neprivalo sumokėti apdraustojo PSD nuo sumos ne mažesnės nei MMA.

Detalų atlyginimo skaičiuoklės eilučių bei rezultatų paaiškinimą galite rasti straipsnyje: Atlyginimo ir mokesčių skaičiuoklės aprašymas.

Atlyginimo skaičiuoklė 2025 bus publikuojama tada, kai bus parengti 2025 metais galiosiantys mokesčių tarifai.

PASTABA: Skaičiuoklė atitinka visus galiojancius LR norminius aktus, tačiau  pateikti paaiškinimai susiję tik su šia skaičiuokle.

Tai gali būti įdomu

Atlyginimas yra pagrindinė darbuotojo materialinio skatinimo ir motyvavimo sistemos dalis. Jo dydis dažnai lemia ne tik darbuotojo emocinį pasitenkinimą, bet dažnu atveju daro reikšmingą įtaką darbdavio įmonės veiklos rezultatui. Patenkintas savo atlyginimu į rankas darbuotojas turi didesnę savivertę, jaučia stipresnį moralinį pasitenkinimą, efektyviau dirba komandoje, o visa tai pozityviai atsiliepia tiek individualiems, tiek kolektyviniams jo veiklos rezultatams.

Žinoma, be materialinio atlygio yra galimi ir socialiniai ar psichologiniai darbuotojo motyvavimo metodai, kurie esant palankioms aplinkybėms gali atnešti pozityvių rezultatų siekiant veiklos efektyvumo. Deja, įvairūs tyrimai rodo, kad Lietuvos įmonėse palankios aplinkybės efektyviai panaudoti socialinio ar psichologinio darbuotojo motyvavimo metodus pasitaiko retai. Šią nuomonę galima pagrįsti paprastai. Norint, kad nepiniginės motyvavimo priemonės tinkamai motyvuotų darbuotojus, būtina įgyvendinti teisingo užmokesčio už darbą principą. Darbuotojas turi būti patenkintas gaunamu atlyginimu, kuris turi būti santykinai didelis.

Deja dar visai nesenai (2019 metais), apie 12% Lietuvoje dirbančių asmenų uždirbo minimalų mėnesinį atlyginimą arba net mažiau. Šalyje įvedus karantiną situacija nepagerėjo. Dar apie 50 proc. šalies dirbančiųjų uždirbo mažiau nei 665 eurus į rankas.

Norėtume tikėti, kad šiais metais situacija pagerės ir teisingą darbo užmokestį susiskaičiuoti galės daugiau dirbančiųjų, o juk patenkintas savo darbu ir jo apmokėjimu darbuotojas visuomet naudingesnis įmonei:

atlyginimo skaiciuokle

 


Rekomenduojamos skaičiuoklės:
Atostoginių skaičiuoklė
Pvm skaičiuoklė
Daugiau šioje kategorijoje: Atlyginimų palyginimo skaičiuoklė 2024 »

18 komentarai

 • Auditum
  Auditum 2024 m. liepos 8 d., Pirmadienis 14:02 Komentaro nuoroda

  Sveiki, Rima,
  Kadangi jūs jau žinote savo DU ant popieriaus, atlyginimą į rankas suskaičiuosite atlyginimo skaičiuoklės eilutėje “Atlyginimo dydis, €” nurodžiusi 2100 Eur ir pasirinkusi faktą „ant popieriaus“, o eilutėje „Papildoma įmoka pensijos kaupimui” pasirinkite “3%”. Skaičiuoklės rezultatų eilutėje „Atlyginimas į rankas” rasite sumą, kuri jums bus išmokėta atskaičius mokesčius. Sėkmės.

  Pranešti
 • rimarima123
  rimarima123 2024 m. liepos 5 d., Penktadienis 15:22 Komentaro nuoroda

  Sveiki.mano atlyginimas bus 2100 ant popieriaus.3.5 koficientas
  Pencija kaupiasi 2pakopa.kokia bis mano alga

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2024 m. birželio 17 d., Pirmadienis 18:54 Komentaro nuoroda

  Sveiki, Lina,
  Atlyginimo skaičiuoklės rezultatai nepriklausomai nuo darbingumo grupės nesikeisti gali tik tuo atveju jeigu eilutėje „Atlyginimo dydis“ nurodomas atlyginimas ant popieriaus yra lygus arba mažesnis nei priskaičiuojamas NPD prie 100% darbingumo (2024 metais - 747 Eur).
  Nurodžius atlyginimo dydį (popieriuje) mažesnį arba lygų 1057 Eur (NPD taikomas 30-55% darbingumo grupei) skirtumo skaičiuoklės rezultatuose tarp 30%-55% ir 0%-25% darbingumo grupių taip pat nepastebėsite.
  Taip yra todėl, nes jūsų nurodyta alga yra mažesnė už neapmokestinamą pajamų dydį, todėl pasirinkus skirtingą darbingumo grupę papildomai nėra ką skaičiuoti, ko pasekoje rezultatai nekinta.
  PASTABA: 2024 metais NPD 100% darbingumo grupei yra 747 Eur., 30-55% darbingumo grupei – 1057 Eur., 0%-25% darbingumo grupei – 1127 Eur.

  Pranešti
 • Linaaa
  Linaaa 2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis 11:11 Komentaro nuoroda

  Sveiki, kodel kai skaiciuokleje pasirenkami "Speciali darbingumo grupė" darbingumo procenta skaiciuokleje niekas nesikeicia? Aciu.

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2024 m. birželio 12 d., Trečiadienis 15:27 Komentaro nuoroda

  Sveiki, Toma,
  Pagal jūsų nurodytus kriterijus jūsų atlyginimas į rankas turėtų būti 1118.90 Eur jeigu jūs nekaupiate pensijos II pakopos pensijų fonduose. Jeigu visgi dalyvaujate II pakopos pensijos kaupime jūsų atlyginimas į rankas turėtų būti 1073.90 Eur. Už nepilnametį vaiką jums priklauso išmoka, kuri 2024 metai lygi 96.25 Eur, tačiau ją moka ne darbdavys, bet savivaldybė, kurioje gyvenamąją vietą esate deklaravusi. Taigi ši išmoka jūsų darbo užmokesčio neįtakoja. Sėkmės.

  Pranešti
 • TOMA
  TOMA 2024 m. birželio 12 d., Trečiadienis 08:27 Komentaro nuoroda

  Sveiki,

  Norėjau pasiteirauti ar gerai paskaičiuojamas atlyginimas. Mano darbingumo grupė 45 proc., turiu vieną vaiką iki 18 metų. Mano atlyginimas ant popieriaus 1500 Eur, o į rankas 1000 Eur.
  Ačiū už konsultaciją ir lauksiu atsakymo.

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2024 m. gegužės 24 d., Penktadienis 09:40 Komentaro nuoroda

  Sveiki,
  Tiksliai atsakyti į jūsų klausimą negalime, nes atsakymas priklauso nuo įvairių aplinkybių. Pvz.: Ar Sodrai pateikta A1 forma? Jeigu taip (kai darbuotojas didžiąją laiko dalį dirba ne Lietuvoje), tokiu atveju Sodrai mokėti socialinio draudimo įmokų prievolės nėra. Dėl PSD įmokų taip pat yra niuansų, todėl tikslaus atsakymo siūlome kreiptis į Sodrą, kur remiantis jūsų konkrečia situacija jums bus suteikta visa su darbuotojo (ES piliečio) darbo užmokesčio mokesčiais susijusi informacija.

  Pranešti
 • D.
  D. 2024 m. gegužės 19 d., Sekmadienis 14:57 Komentaro nuoroda

  Gera diena,
  jei Lietuvos imonėj pagal lietuvišką darbo sutartį dirba ES pilietis, ar jam nėra prievolės mokėti mokesčių sodrai?

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2024 m. balandžio 4 d., Ketvirtadienis 11:41 Komentaro nuoroda

  Sveiki, Adomai,
  Pajamos gautos už praėjusį mokestinį laikotarpį deklaruojamos vienu sykiu užpildant pajamų mokesčio deklaracijos GPM311 formą.
  Priežasčių kodėl deklaruojant gautas palūkanas joms nėra taikoma pajamų mokesčio lengvata gali būtį įvairių. Kaip pavyzdžiui palūkanos deklaruotos pajamų rūšies kodu, pagal kurį deklaruojant pajamas nėra suteikiama pajamų mokesčio lengvata.
  Norėdamas sužinoti tikslią priežastį kodėl konkrečiai jūsų atveju nėra taikoma pajamų mokesčio lengvata turėtumėte kreiptis konsultacijos į VMI. Sėkmės.

  Pranešti
 • Adomas
  Adomas 2024 m. balandžio 3 d., Trečiadienis 16:04 Komentaro nuoroda

  Ar galima GPM deklaracijos deklaruoti atlyginimo ir palukanu pajamas atskirai.As aiskiai matau,kad GPM deklaracijos vedlys netaiko palukanoms 500euru neapmokestinamo dydzio,deklaruojant kartu atlyginima ir palukanas.

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2024 m. kovo 28 d., Ketvirtadienis 12:25 Komentaro nuoroda

  Sveiki,
  Nesame susipažinę su antstolių veiklą reglamentuojančiais teisės aktais, todėl konkretaus ir aiškaus atsakymo į jūsų klausimą duoti negalime.
  Remiantis LR civilinio proceso kodekso 736 straipsniu būtų galima daryti prielaidą, kad iš jūsų atlyginimo dalies neviršijančios Vyriausybės nustatyto MMA dydžio, priklausomai nuo išieškos rūšies, išsiskolinimui dengti galima išskaičiuoti nuo 20% iki 30% (736 straipsnio 1 punktas).
  Cituojant 736 straipsnio 2 punktą, galima teigti, kad: „Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą MMA dydį, išskaitoma penkiasdešimt procentų, jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas.”.
  Visgi šiems teiginiams gali būti taikomos išimtys jeigu tarkim jūs išlaikote nedarbingus šeimos narius (736 straipsnio 3 punktas).
  Tikslesnio atsakymo (nes būtina žinoti išieškos rūšį ir kitas aplinkybes) siūlytume paieškoti LR civilinio proceso kodekse arba kreiptis pagalbos į šios srities specialistus. Sėkmės.

  Pranešti
 • Komentaras
  Komentaras 2024 m. kovo 27 d., Trečiadienis 18:03 Komentaro nuoroda

  Sveiki, norejau pasidomėt jai bruto yra 1764€ atlyginimas. Kiek anstolis gali taikyti nusiskaičiuoti sau?

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2024 m. kovo 17 d., Sekmadienis 09:35 Komentaro nuoroda

  Sveiki, Virgilijau,
  Už darbą švenčių dienomis visada turi būti mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo atlyginimas. Tai nepriklauso nuo fakto ar darbuotojas dirba penkių d.d. savaitę ar jo darbas yra pamaininis.
  Už darbą valstybinių švenčių dienomis nėra mokama kai tą darbą dirba juridinio asmens vienasmenis valdymo organas. Tokiu atveju darbo apskaita yra tvarkoma, tačiau už darbą nėra mokama, nebent šalys darbo sutartyje susitaria kitaip. Daugiau informacijos šiuo klausimu rasite LR darbo kodekso 144 straipsnyje.

  Pranešti
 • Virgilijus
  Virgilijus 2024 m. kovo 15 d., Penktadienis 06:42 Komentaro nuoroda

  Sveiki, ar turėtų būti mokamas atlyginimas darbuotojams privačiose įmonėse valstybinių švenčių dienomis, jei šventinė diena pasitaiko darbo dieną? Jei taip, tai kokiu tarifu (minimumas ar mokamas darbo užmokesčio vidurkis)?

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2024 m. kovo 6 d., Trečiadienis 17:47 Komentaro nuoroda

  Sveiki, Feliksai,
  Jūsų atveju nei pensija, nei vienišiaus išmoka nėra apmokestinamos pajamos. Todėl mokesčius skaičiuoti turite tik nuo algos, kurią jums mokės BSB už bendrijos valdymą. Tam tikslui naudokite aukščiau esančią atlyginimo skaičiuoklę. Eilutėje „Atlyginimo dydis“ nurodykite sutartą atlyginimą ir žemiau pasirinkite faktą „atlyginimas į rankas“. Jeigu papildomai kaupiate pensiją II pakopos pensijų fonduose, eilutėje „Papildoma įmoka pensijos kaupimui” pasirinkite dydį „3%”. Nurodęs šią informaciją skaičiuoklės rezultatų eilutėse rasite jums reikalingą informaciją: atlyginimą prieš mokesčius (atlyginimas ant popieriaus), visą darbo vietos kainą, reikiamus sumokėti mokesčius bei jų detalizavimą.

  Pranešti
 • Feliksas Narkus
  Feliksas Narkus 2024 m. kovo 6 d., Trečiadienis 16:58 Komentaro nuoroda

  Labą dieną.Perskaičiau ir nelabai supratau, kaip turėtu paskaičiuoti mokesčius darbdavys, (daugiabučio namo bendrija) kuri nori įdarbinti neterminuotam laikotarpiui pensininką (bendrijos vadovu) kuriam bendrijos visuotiniame susirinkime nuspręsta mokėti 250eurų į rankas?Jo pensijos dydis 410eurų ir 35 eurai vienišiaus išmoka.Prašau nurodyti koks turi būti atlyginimas ant popieriaus ir kiek ir už kokią sumą reikalinga sumokėti nuo nurodytu duomenų? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  Pranešti
 • Auditum
  Auditum 2023 m. balandžio 29 d., Šeštadienis 14:36 Komentaro nuoroda

  Sveiki,
  1. Siekiant pasinaudoti pilnu NPD (kuris 2023 m. lygus 625 eurams) reikėtų vienoje iš darboviečių uždirbti MMA (kuri 2023 m. lygi 840 eurų) dydžio darbo užmokestį.
  2. VMI turi visus duomenys apie visų LR asmenų gautas pajamas ir nuo jų sumokėtus mokesčius. Deklaruojant pajamas automatiškai apskaitomas GPM, kurį administruoja VMĮ. Metinės deklaracijos suformavimas gali parodyti tiek mokėtiną, tiek gautiną GPM dydį.
  3. PSD, VSD įmokas administruoja SODRA, todėl jūsų atveju Metinėje pajamų deklaracijoje jų rezultatų nematysite.

  Sėkmės

  Pranešti
 • Komentaras
  Komentaras 2023 m. balandžio 26 d., Trečiadienis 12:15 Komentaro nuoroda

  Sveiki,
  kaip geriau taikyti NPD? dirbu savo įmonėje ir kas mėnesį moku sau MMA, o šiemet reikės dalį mokesčių nuo atlyginimo grąžinti (išsirašau algą pagal civilinę paslaugų sutartį kaip mb narė). Kitą atlyginimą gaunu dirbdama pusę etato, tačiau jis didesnis, negu dirbant sau pilnu etatu. Kaip reikėtų tinkamai pasirinkti npd bei ar deklaruojant pajamas automatiškai atskaitomi mokesčiai, kurie jau sumokėti kitoje įmonėje (PSD, GPM, VSD)? Ačiū, labai laukčiau atsakymo.

  Pranešti

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.