Straipsniai

„Revolut” savo verslo klientams jau padėjo sutaupyti per 12 mln. eurų bankinių mokesčių

  • Revolut Verslui” Europos įmonėms jau padėjo sutaupyti daugiau kaip 12 mln. eurų, kuriuos jos būtų išleidusios bankiniams mokesčiams;
  • Verslo klientams pristatomas įrankis „Revolut Connect”, kuris leis kurti tiesiogines sąsajas su norimomis apskaitos ar verslo valdymo programomis;
  • „Revolut” verslo sąskaitas kasdien atsidaro apie 120 naujų verslo klientų, iš viso naudojasi jau 60000
Skaityti daugiau ...

2017 metų finansinių ataskaitų analizės naujovės

Apskaitos ir finansų specialistų profesinė veikla – tai neišvengiamas mokymasis visą gyvenimą. Kuo ilgesnis specialisto profesinis stažas, tuo lengviau jis sutiks su išsakytu teiginiu. Nespecialistams galima paminėti, kad tokią apskaitos ir finansų specialistų veiklos specifiką lemia dažnos naujovės finansų apskaitą, mokesčius, darbo apmokėjimą ir kitus kasdienius mūsų darbus reglamentuojančiuose norminiuose dokumentuose. Šio teksto tikslas nesiskųsti per dažnais pokyčiais, kurie neišvengiami, tobulinant apskaitos ir finansų sistemas, ar sunkumais, kurie dažniausiai susidaro, sulaukus esminio pakeitimo veiklos reglamentavime, o pasidalinti nuomone bei įžvalgomis konkretaus uždavinio sprendime.

Skaityti daugiau ...

Trumpai apie Neapmokestinamą pajamų dydį (NPD)

Nuo 2009 metų Lietuvos Respublikoje įsigaliojo tvarka, pagal kurią Neapmokestinamas pajamų dydis (NPD) priklauso nuo pajamų susijusių su darbo santykiais dydžio (toliau tekste darbo užmokestis). Priklausomybė iš pirmo žvilgsnio paprasta: kuo didesnės pajamos, tuo mažesnis Neapmokestinamas pajamų dydis. O nuo tam tikros pajamų sumos jis prilyginamas nuliui. Tiksliau išsireiškus, jo apskaičiavimo rezultatas gali duoti atsakymą – nulis, arba neigiamą reikšmę kuri nurodo, kad bus taikoma ne neigiamas NPD dydis, bet  nulinis. Ši tvarka lėmė išaugusią NPD reikšmę, nes jis skaičiuotinas ir kintamas.

Skaityti daugiau ...

Įmonių veiklos ekonominės analizės turinys vadybiniu aspektu (II dalis)

ĮMONĖS VEIKLOS EKONOMINĖS ANALIZĖS SUDĖTIS IR VIETA VALDYMO SISTEMOJE

Įmonės veiklos ekonominė analizė yra populiariausia įmonės veiklos analizės rūšis. Toks populiarumas turi kelias objektyvias priežastis:

-    Verslo įmonių tikslai yra ekonominiai;
-    Įmonės ekonominė posistemė yra dinamiškiausia, lyginant su kitomis.

Todėl ekonominė įmonės situacija reikalauja pastovaus dėmesio, kurio geriausias rodymo būdas yra analizės vykdymas.

Skaityti daugiau ...

Įmonių veiklos ekonominės analizės turinys vadybiniu aspektu (I dalis)

ĮMONĖS VEIKLOS ANALIZĖS RŪŠYS

Eilę dešimtmečių taikomieji ekonominiai mokslai vystosi specializacijos keliu. Šis teigiamas procesas turi ne tik privalumų, bet ir formuoja naujus iššūkius teorinėje bei praktinėje ekonomikoje. Vienas iš minimo proceso  rezultatų yra padidintas poreikis tiksliai ir korektiškai kurti ir naudoti naujas ekonomines kategorijas, mokslo disciplinų ir praktinės veiklos pavadinimus. Tikslus kategorijų ir terminų naudojimas svarbus visose žmogaus veiklos srityse visais laikais. Būtina prisiminti, kad terminus ir kategorijas naudoja ne tik specialistai, bet ir kiti vartotojai, tarp kurių norisi išskirti studijuojančius ekonomines disciplinas. Šiais mokslo metais penkiuose didžiausiuose ekonomistus ruošiančiuose Lietuvos universitetuose yra dėstomos aštuoniolikos pavadinimų analitinės disciplinos, o penkiose  didžiausiose ekonomistus ruošiančiose Lietuvos kolegijose – keturių pavadinimų analitinės disciplinos. Šie skaičiai iliustruoja disciplinų pavadinimų kiekį, tačiau kiek iš tikro dėstoma skirtingų analitinių disciplinų vadovaujantis tik pavadinimais pasakyti neįmanoma. Vis dėlto  ir be gilesnio tyrimo galima spėti, kad skirtingi disciplinų pavadinimai dar nereiškia skirtingo disciplinos turinio.

Skaityti daugiau ...

Pakeista Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklė

Pakeista Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklė

Nuo 2014 m. lapkričio 7 d. galioja pakeista Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklė. Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, įmonės, valstybės įgalioti asmenis, dokumentams, sudaromiems vykdant vidaus administravimo ir kitas bendrąsias funkcijas, bei nevalstybinės organizacijos ir privatus juridiniai asmenys, veiklos dokumentams, kurių rengimą nustato teisės norminiai aktai, privalo taikyti terminus, nustatytus patikslintoje Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklėje, kurią galite atsisiųsti paspaudę šią nuorodą.

Skaityti daugiau ...

Ekspertinio koregavimo metodas

Ekspertinio koregavimo metodas

Finansinių ataskaitų prognozavimas yra neatsiejama verslo finansų valdymo dalis. Tikslumo  dėlei reikia pastebėti, kad prognozavimo kategorija panaudota vadovaujantis  ne formuluotės tikslumo, bet naudojimo dažnumo  kriterijumi. Šiame tekste finansinių ataskaitų prognozavimas bus suprantamas kaip būsimų laikotarpių verslo rezultatų numatymas, atvaizduotas standartinių finansinių ataskaitų formoje.

Skaityti daugiau ...

Pelno (nuostolių) ataskaitos prognozavimo įrankis "Auditum PN prognozė"

Pelno (nuostolių) ataskaitos prognozavimo įrankis, pagal trejų metų duomenys suskaičiuojantis galimus ataskaitos variantus keturiais statistiniais būdais [ekstrapoliacijos (vidutinių absoliučių), ekstrapoliacijos (vidutinių tempų), Trendo funkcijos, paprastojo aritmetinio vidurkio] sekantiems finansiniams metams, leidžiantis pasirinkti bazinį variantą ir jį koreguoti, kas leidžia gauti penktą ataskaitos prognozę, labiausiai tikėtina prognozę skaičiuojančio (eksperto) nuomone.
 
Skaityti daugiau ...

2014 metų verslo biudžetų sudarymo ypatumai

2014 metų verslo biudžetų sudarymo ypatumai                

Liaudies išmintis byloja, kad viščiukus reikia skaičiuoti rudenį, tačiau verslo praktikoje tai negalioja. Verslas rezultatus būtinai skaičiuoja pavasarį. Tiesa, išmintingi verslininkai juos kontroliuoja visus metus, o ne vien mokesčių inspekcijai ir įstatymui paliepus. Rudenį verslas planuoja kitus metus. Gal būt šis nukrypimas nuo visuotinai žinomų tiesų yra dar viena priežastis, kodėl verslas ir verslininkai lyg šiol nėra  tautos numylėtiniai?

Skaityti daugiau ...

Įvairios skaičiuoklės: paprasta, bet naudinga

Nors mūsų svetainėje šis posakis gali atrodyti ne vietoje, tačiau norime pastebėti – skaičiuoti galima ne tik pinigus ar sudėtingesnius finansinius reiškinius. Dažnai rekomenduojama skaičiuoti visai kitokiais matais nei pinigai pagrįstus dalykus. Taigi apie matus. Manome atsiras ne vienas lankytojas, kuris nuoširdžiai stebėsis, kad kitose pasaulio šalyse tokie įprasti matų vienetai kaip metras, kilogramas ar litras, būtų gana didelė egzotika. Maža to, jais tiesiog nesinaudojama. O naudojami mums neįprasti, dažnai nelabai žinomi mato vienetai – pėdos, svarai, galonai. Paminėtieji neturi nieko bendro nei su kūno dalimis, nei su pinigais. Tai populiarūs imperinėje matų sistemoje naudojami matų vienetai. Europoje šia sistema naudojamasi Jungtinėje Karalystėje. Šiais laikais galima sakyti visai netoli. Todėl spėjame, kad kartais atsiranda poreikis suprasti, kiek daug alaus išgėrė buvęs kaimynas kitoje gatvės pusėje, o dabar kaimynas kitoje Europos Sąjungos pusėje, t.y. emigravęs į Jungtinę Karalystę tūlas lietuvis.
 
Skaityti daugiau ...

Minimalios mėnesinės algos (MMA) padidinimo aritmetika

Pastarosiomis savaitėmis, o tiksliau - po to kai naujoji Seimo dauguma palaimino minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimą iki 1000 litų, viešoje erdvėje dažnai girdime įvairias nuomones šiuo klausimu. Radikalams patiko naudoti frazę, kuri iš esmės yra pasiūlymas, kad „verslininkai, kuriems sunku mokėti naują padidintą MMA, savo verslą gali uždaryti“. Nemažoje privačių įmonių dalyje atlyginimų dydis susietas su MMA, todėl nuo sausio 1 dienos jie automatiškai padidėjo. Manome, kad tokių verslų savininkai turėtų pasiskaičiuoti, kaip šis automatizmas pakoreguos jų finansinius planus, biudžetus ar prognozes. Mūsų skaičiavimų rezultatai ir priimti sprendimai vargiai įdomūs viešoje erdvėje, tačiau skaičiuojant akivaizdžiai pamatėme keletą įdomių pokyčių, apie kuriuos norisi pasakyti viešai. Nes aukščiau pateiktą kalbėtojų frazę traktuojame kaip dar vieną nepagrįstą kaltinimą visuomet kaltiems verslininkams. Manome, kad verslininkų įvaizdžio bloginimas yra netoliaregis sprendimas. Apie mus galima pasakyti daug gero, bet tai nepopuliaru, tai neduos rezultatų. Kaip dabar sakoma „trolinant verslininkus“, galima pasiekti didesnio populiarumo, todėl tai yra dažnesnis reiškinys.
 
Skaityti daugiau ...

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.