Veiklos pelningumas


Prašome užpildyti laukelius mėlynuose rėmeliuose
Pelnas prieš apmokestinimą
Palūkanų sąnaudos2
Pardavimo pajamos
Veiklos pelningumas, %
 
Pelningumo rodikliai (Profitability Ratios) gausi finansinių rodiklių grupė. Vieni populiariausių yra pardavimų, turto ir nuosavybės pelningumo rodikliai. Turto ir nuosavybės pelningumo rodikliai dažnai dar vadinami grąžos rodikliais. Rodikliai padeda savininkams/investuotojams įvertinti įmonės naudingumą.
 
Veiklos pelnas (Operating Profit, EBIT 1 (Earnings before interest and taxes) tai įmonės veiklos finansinis rezultatas, kuris padalintas iš pardavimo pajamų leidžia paskaičiuoti veiklos pelningumą (EBIT to sales ratio, Operating income margin). Veiklos pelningumo koeficientas leidžia palyginti įmones su skirtingais finansavimo šaltiniais, kadangi parodo įmonės sugebėjimą gauti pelną neatsižvelgiant į jos finansavimo būdus.
 
Didesnė rodiklio reikšmė parodo aukštesnį įmonės pelningumą.
 
1 EBIT - pelnas prieš palūkanų sąnaudas ir pelno mokestį. Dažnai naudojamas kaip sinonimas veiklos pelno sąvokai. Tai teisinga kuomet įmonė neturi ženklių ne veiklos pajamų.
 
2 Palūkanų sąnaudos (sumokėtos palūkanos) standartinėje pelno (nuostolio) ataskaitoje nepateikiamos. Ją galite rasti pinigų srautų ataskaitoje (jei ji rengiama) arba tarp sąnaudų straipsnių Jūsų apskaitos sistemoje. Skaičiuojant veiklos pelną ar kitą rodiklį, kuriam paskaičiuoti yra reikalingos palūkanų sąnaudos, yra taikoma praktika, kad vietoj palūkanų sanaudų yra paimamas finansinės ir investicinės veiklos rezultatas. Tai priimtina kuomet šio rezultato pagrindinė dalis yra būtent palūkanų sąnaudos.
 
Statistikos departamentas prie LR Vyriausybės teikia informaciją apie grynojo pelningumo koeficientą šalyje viso ir pagal atskiras ekonomines veiklas. Tai galite rasti departamento rodiklių duomenų bazės lentelėje M4030801. Nuoroda http://db1.stat.gov.lt/statbank

Suskaičiuoti daugiau finansinių rodiklių bei analizuoti gautus rezultatus galite naudodami sudėtingesnes skaičiuokles. Jų sąrašą rasite čia.

Pelningumo rodikliai: Efektyvi pelno mokesčio norma; Pelnas prieš apmokestinimą (EBT); Veiklos pelnas tenkantis turtui; Pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją; Pelnas tenkantis ilgalaikei skolai; Veiklos pelnas arba pelnas prieš palūkanas ir mokesčius; Bendrasis pelningumas; Pelningumas prieš apmokestinimą; Grynasis pelningumas; EBITDA pelningumas; Turto (ROA) pelningumas; Pastovaus kapitalo (ROCE) pelningumas; Nuosavo kapitalo (ROE) pelningumas; Investicijų (ROI) pelningumas

Daugiau šioje kategorijoje: « EBITDA Grynasis pelningumas »

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.