Bendrasis mokumo koeficientas


Prašome užpildyti laukelius mėlynuose rėmeliuose
Nuosavas kapitalas
Skolos 1
Bendrasis mokumo koeficientas
 
Mokumo rodikliai (Solvency Ratios) plačiau nei likvidumo rodikliai leidžia spręsti apie įmonės trumpalaikio ir ilgalaikio mokumo galimybes. Dažnai naudojami yra šie mokumo rodikliai: bendrasis mokumo (debt-to-equity), skolos - nuosavybės (debt-to-equity), įsiskolinimo (debt-to-asset) ir manevringumo. Skirtumas tarp mokumo ir likvidumo rodiklių yra tas, kad likvidumo rodikliai vertina tik trumpalaikius įsispareigojimus ir trumaplaikį turtą. Mokumas - Įmonės sugebėjimas grąžinti skolas, suėjus jų mokėjimo terminui. Nemokia laikoma įmonė, kuri nesugeba sumokėti kreditoriams, teikiantiems prekes ir paslaugas skolon.
 
Bendrasis mokumo koeficientas (equity-to-debt ratio), dar vadinamas pastovaus mokumu koeficientu, parodo kiek 1-nam įmonės skolos litui tenka nuosavo kapitalo. Rodiklis virš 1 parodo, kad įmonės nuosavos lėšos viršija skolintas. Rodiklis ypač svarbus investitoriams.
 
Rodiklio reikšmė žemiau 0.5 laikoma bloga, normalia apie 1 , virš 2 gera.
 
1 Viso mokėtinos sumos ir įsipareigojimai.

Suskaičiuoti daugiau finansinių rodiklių bei analizuoti gautus rezultatus galite naudodami sudėtingesnes skaičiuokles. Jų sąrašą rasite čia.

Mokumo rodikliai: Skolos - nuosavybės; Įsiskolinimas; Manevringumas

Daugiau šioje kategorijoje: « Skolos - nuosavybės koeficientas

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.