Ilgio matų konverteris

Ilgio vienetų skaičiuoklė skirta įvairių ilgio skaičiavimo vienetų dydžių konvertavimui tarpusavyje.

ILGIO VIENETŲ SKAIČIUOKLĖ

Konvertuojamas ilgio vnt.
Konvertuojamo ilgio vnt. dydis
Milimetrai (mm)
Centimetrai (cm)
Decimetrai (dm)
Metrai (m)
Kilometrai (km)
Pėdos (Taptautinis) (ft)
Pėdos (JAV) (ft)
Coliai (in)
Mylios (mi)
Jurmilės (NM, nmi)
Jardai (yd)
 

Ilgis – tai dydis parodantis atstumą tarp dviejų taškų erdvėje. Objekto ilgis apibrėžiamas kaip atstumas tarp ilgiausios kraštinės pradžios ir jos galutinio taško. Pagrindinis SI sistemos ilgio matavimo vienetas yra metras. Šis dydis žymimas simboliu m.

Aukščiau esančioje ilgio vienetų skaičiuoklėje pateikti dažniausiai ilgio skaičiavime naudojami metrinės ir imperinės sistemų ilgio vienetai. Naudodami skaičiuoklę galėsite konvertuoti mylias į kilometrus, colius į centimetrus, sužinoti kiek milimetrų sudaro vieną centimetrą bei prisiminti mažiau populiarius, bet kartais praktikoje naudojamus ilgio matavimo vienetus tokius kaip decimetrai, jūrmilės ar jardai. Naudotis skaičiuokle labai paprastas. Jums tereikia pirmoje eilutėje („Konvertuojamas ilgio vnt.“) pasirinkti ilgio matavimo vienetą, kurio reikšmę jau žinote ir, kurį ketinate konvertuoti į kitus skaičiuoklėje pateiktus ilgio matavimo vienetus, o antroje eilutėje („Konvertuojamo ilgio vnt. dydis“) įvesti pasirinkto vieneto reikšmę. Paspaudus mygtuką „skaičiuoti“ skaičiuoklė pateiks jus dominančią ilgio matavimo vienetų konversiją.

Dažniausiai ilgio matų skaičiuoklėje naudojami matavimo vienetai

Metras
Pagrindinis metrinės sistemos vienetas. Metras apibrėžiamas kaip atstumas, kurį nukeliauja šviesa per 1/299 792 458 sekundės dalį. Šis dydis dažniausiai naudojamas vidutinio ilgio atstumų matavime kaip pvz.: patalpos ilgis ir pan. Metras žymimas simboliu – m.

Kilometras
Tai SI sistemos ilgio matavimo vienetas naudojamas didelių atstumų ilgiui apibrėžti. Pavyzdžiui kilometrais gali būti matuojamas atstumas tarp miestų arba pasivaikščiojimo metu nueitas atstumas. Vienas kilometras yra lygus 1000 metrų ir yra žymimas simbliu – km.

Colis
Imperinės sistemos ilgio matavimo vienetas. Europoje colis yra rečiau naudojamas dydis ir yra dažnai konvertuojamas į plačiau naudojamus ilgio matavimo vienetus, pavyzdžiui, centimetrus. Vienas colis yra lygus 2.54 centimetrams (cm) arba sudaro 0.0254 metro. Colio tarptautinis simbolis – in.

Mylia
Tai taip pat yra imperinės sistemos ilgio matavimo vienetas. Mylios dažniausiai naudojamos didelių atstumų matavimui. Daugumoje pasaulio valstybių šis ilgio matavimo vienetas nėra populiarus ir dažnai yra konvetuojamas į kilometrus (vieną mylią sudaro ~1.61km), tačiau pavyzdžiui Didžiojoje Britanijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose mylios yra plačiai naudojamos atstumui tarp dviejų taškų matuoti. Mylios simbolis – mi.

Besinaudojant ilgio matų konverteriu (ilgio vienetų skaičiuokle) gali būti naudinga žemiau pateikta informacija.

Pirmiausia žinokime, kad tokie ilgio matų vienetai kaip pėda, colis, mylia, jūrmylė ir jardas yra pateikti lietuviu kalba. Tačiau naudojantis informacija internete ar kitur, labai dažnai juos rasime pateiktus anglų kalba ir žinoma jie bus rašomi kitaip.

Tai verta žinoti. Colis angliškai inch ir trumpinamas kaip in, pėda angliškai foot ir trumpinama kaip ft, jardas angliškai yard ir trumpinamas kaip yd. Mylia anglų kalba rašoma, kaip mile, o trumpinama kaip mi. Jūrmylė gi angliškai rašoma kaip nautical mile ir trumpinama kaip nmi.

Naudinga žinoti, pėda tai 12 colių, o jardas tai 3 pėdos arba 36 coliai. Priklausomybės būtų tokios:

1 jardas = 3 pėdos = 36 coliai
1 pėda = 12 colių

Rekomenduojamos skaičiuoklės:

Daugiau šioje kategorijoje: Svorio matų konverteris »

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.