Temperatūros matų konverteris


Temperatūros vienetų skaičiuoklė skirta įvairių temperatūros skaičiavimo vienetų dydžių konvertavimui tarpusavyje.

TEMPERATŪROS VIENETŲ SKAIČIUOKLĖ

Konvertuojamas temperatūros vnt.
Konvertuojamo temperatūros vnt. dydis
Celsijai (°C)
Farengeitai (°F)
Kelvinai (K)
 

Trumpai tariant temperatūra tai objektą sudarančių atomų ir molekulių judėjimo greitis, kurio metu yra generuojama energija. Norint tinkamai paaiškinti šį reiškinį pirmiausiai reiktų turėti specifinių žinių fizikos mokslų srityje arba skirti nemažai laiko šių žinių paieškai. Bet gera žinia yra tai, kad norint konvertuoti temperatūros matavimo vienetus tarpusavyje specifinių termodinaminių procesų išmanyti nebūtina.

Labai tikėtina, kad didžioji dalis šio puslapio lankytojų puikiai suvokia ką reiškia temperatūra išreikšta celsijais. Būtent šį temperatūros matavimo vienetą mes dažniausiai naudojame kasdieniniame gyvenime. Daugelis net nesuabejodamas į klausimą „kokia yra vandens virimo temparatūra?“ atsakytų „100°C”. Tačiau ar taip pat greitai atsakytumėte į tą patį klausimą jeigu būtų paprašyta nurodyti vandens virimo temperatūrą farengeitais? Jeigu abejojate, kviečiame pasinaudoti aukščiau pateikta temperatūros matavimo vienetų skaičiuokle, kurios pagalba akimirksniu galėsite konvertuoti dažniausiai praktikoje naudojamus temperatūros matavimo vienetus.

Norėdami paversti celsijus farengeitais, farengeitus kelvinais ar atvirkščiai, skaičiuoklės pirmoje eilutėje („Konvertuojamas temperatūros vnt.“) pasirinkite temperatūros matavimo vienetą, kurio reikšmę jau žinote ir, kurį ketinate konvertuoti į kitus skaičiuoklėje pateiktus temperatūros vienetus, o antroje eilutėje („Konvertuojamo temperatūros vnt. dydis“) įveskite pasirinkto vieneto reikšmę.

Temperatūros matų skaičiuoklėje naudojami matavimo vienetai

Celsijus
Tai plačiausiai ne mokslinėje aplinkoje naudojamas temperatūros matavimo vienetas, kuris yra žyminimas simboliu – °C. Yra priimta teigti, kad 0°C tai temperatūra kuomet užšala vanduo, o 100°C temperatūroje vanduo pradeda virti. Deja prie skirtingo atmosferos slėgio šie matavimai kinta. Pavyzdžiui Everesto viršunėje vanduo pradės virti maždaug 68°C temperatūroje. Tuo tarpu nusileidus giliai į vandenyno dugną, kur objektą veikia milžiniškas atmosferos slėgis, vanduo išliks skysčio pavidalu net ir 400°C temperatūroje.

Farengeitas
Pagrinde JAV naudojamas temperatūros matavimo vienetas. Farengeito žymėjimo simbolis yra °F. Teigtina, kad matuojant farengeitais vanduo užšala 32°F temperatūroje, o užverda prie 212°F. Taigi nesunku suprasti, kad 32°F lygu 0°C, o 100°C lygu 212°F.

Kelvinas
Tai SI sistemos temperatūros matavimo vienetas žymimas simboliu – K. Žemiausia galima temperatūra kelvinais yra nulis laipsių dar žinoma kaip apsoliutus nulis. Tai žemiausia įmanoma temperatūra, kurioje sustoja bet koks atomų ir molekulių judėjimas ir nutrūksta šiluminis spinduliavimas. Absoliutus nulis išreikštas celsijais yra lygus -273.15 °C, o farengeitais −459.67 °F.

Rekomenduojamos skaičiuoklės:
 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.